Shiba Inu Nasıl Ralli Yapabilir? Teknik Göstergeler Olasılıkları Gösterdi


Shiba Inu, 0.00006 dolara doğru ilerlerken, karşısında 29 trilyon token’lık direnç duvarlarıyla karşı karşıya. Piyasa toparlanma aşamasına geçmiş olsa da, Bitcoin (BTC) 71.000 doların üzerine çıkmasına rağmen bazı altcoinler yıllık zirvelerini henüz geri alamadı. SHIB fiyatı da bu toparlanmada yerini alırken, yolunda pek çok satış duvarı bulunuyor.

5 Haziran’da SHIB, 0.00002633 dolara yükselerek, 0.000025 dolar seviyesini aştı ve 50 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerine çıktı. Bu gelişme, orta vadede yükseliş ivmesi getirdi ve Shiba Inu, Bitcoin’in canlanması ve genel piyasa yükselişinden faydalandı.

İlk Direnç Seviyesi

Ancak, bu 0.000026 dolar seviyesi, IntoTheBlock verilerine göre Shiba Inu’nun önündeki büyük satış duvarlarından birini temsil ediyor. Bu duvarda, 64.320 adres ortalama 0.000026 dolardan 69.74 trilyon SHIB token satın aldı. Meme coin, 0.000026 doları her test ettiğinde, bu adresler varlıklarını satmaya çalışarak satış baskısını artırıyor.

Bu satış baskısı, son hareketlerde görüldüğü gibi düzeltmeye yol açıyor. SHIB, son rallide kazandığı çoğu değeri geri çekmiş durumda ve şimdi 0.000025 doların üzerinde kalmaya çalışarak, boğalar geri döndüğünde ikinci bir yükseliş için zemin hazırlıyor.

Shiba Inu, bu ilk satış duvarını aşmak için 0.000027 dolar üzerinde güçlü bir kapanış yapmalı. Ancak, bu seviyeyi geçtikten sonra 0.00006 dolara giden yolda beş farklı direnç duvarı ile karşılaşacak. En büyük duvar, 0.00003 ve 0.000036 dolar arasında 19 trilyon SHIB tutan 140.260 adres tarafından oluşturulmuş durumda.

Shiba Inu Fiyatının 0.00006 Dolardaki 29 Trilyonluk Direnci

Bu noktadan sonra, SHIB, daha düşük hacim ve daha az adres yoğunluğu nedeniyle minimal dirençle karşılaşacak. Bu duvarlar sırasıyla 8.45 trilyon ve 3.3 trilyon Shiba Inu token tutuyor, bu nedenle geçilmeleri nispeten kolay olacak.

Ancak, son satış duvarı daha büyük bir direnci temsil ediyor. Bu bariyer, 92.240 adresin ortalama 0.000066 dolardan 29.69 trilyon SHIB satın aldığı bir seviyede bulunuyor. Bu seviyeyi kırmak, Shiba Inu’nun 0.00006 doların üzerinde yeni bir yıllık zirveye ulaşmasını sağlayacak.

IntoTheBlock verilerine göre, bu satış duvarları, zarar eden birçok adresin SHIB tuttuğu noktaları temsil ediyor. Toplamda, 427.700 adres Shiba Inu’da zararda bulunuyor. Buna karşın, 853.520 adres kar ediyor ve bu adresler fiyat düşüşlerine karşı destek oluşturuyor.

Bu yıl 0.00001 doların üzerine çıkan belirgin artış sayesinde, kârda olan büyük miktardaki Shiba Inu adresleri, toplam sahiplerin %63.43’ünü oluşturuyor. Dalgalanmalara rağmen, SHIB 0.00002 doların üzerinde iyi bir performans gösterdi ve sürekli olarak 0.00003 doları yeniden ele geçirmeye çalışıyor. SHIB, şu anda 0.00002534 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %2.16 düşüş yaşadı.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?