Shiba Inu Fiyat Tahmini: SHIB Dev Ralliye mi Hazırlanıyor?


Shiba Inu ekibinin pazarlama lideri Lucie, paylaştığı bir tweetinde SHIB topluluğuna seslenerek, meme coin’in büyük bir fiyat artışı vaat eden “iyimserlik” aşamasına girip girmeyeceğine ilişkin tartışma başlattı.

“İyimserlik” aşamasını “inanç,” “heyecan” ve “coşku” aşamaları takip ediyor ve bu aşamalarda fiyatlar daha da yükseliyor.

Lucie, tüm varlıkların piyasa döngüsü sırasında ulaştığı psikolojik aşamaları gösteren “Wall Street Cheat Sheet” adlı bir grafiğin ekran görüntüsünü paylaştı. Bu grafikte, inançsızlık, umut, iyimserlik, inanç, rehavet, kaygı, inkar gibi çeşitli yükseliş ve düşüş aşamaları gösteriliyor.

Lucie, Shiba Inu’nun “iyimserlik” aşamasına girmek üzere olduğuna inanıyor, bu aşama önemli bir fiyat artışıyla karakterize ediliyor. Bu aşamada, “Bu yükseliş gerçek” ifadeleri kullanılıyor.

“İyimserlik” aşamasını “inanç” takip ediyor (“Tamamen yatırım yapma zamanı”), ardından “heyecan” (“Daha fazla margin ile alım yapacağım. Herkese almalarını söylemeliyim!”) ve son olarak “coşku” aşaması geliyor (“Ben bir dahiyim! Hepimiz zengin olacağız!”).

Shiba Inu Topluluğu Karışık Tepki Verdi

Shiba Inu topluluğunun bu açıklamaya tepkisi karışık oldu. Birçok kişi Lucie’ye katılarak yakında bir fiyat artışı beklerken, bazıları ise Lucie’nin varsayımlarına şüpheyle yaklaştı.

SHIB’in Salı günü yaşadığı %11’lik büyük düşüşün ardından (büyük bir kırmızı saatlik mumla), ikinci en büyük meme kripto parası yatay seyrederek 0.00001772 dolar destek ve 0.00001891 dolar direnç seviyeleri arasında hareket ediyor ve bu direnci kırmaya çalışıyor.

Bu arada, önemli bir Shiba Inu metriği olan yakım oranı son 24 saatte %530 gibi etkileyici bir artış gösterdi. Bu süreçte toplamda 37,534,163 meme coin harcanamaz blockchain adreslerine gönderildi.

13 işlemin altısının aynı -d3e43 cüzdanından yapıldığı ve bu cüzdanın 15.8 milyon SHIB yaktığı görülüyor. En büyük işlem ise başka bir cüzdan tarafından yapıldı ve 10,027,548 SHIB içeriyordu.

Şu ana kadar toplam dolaşımdaki 410,727,009,502,240 SHIB yakıldı. Bunun 410 trilyonu Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin tarafından 2021’de yakıldı. Kalan miktar ise 2022 başından itibaren topluluk ve SHIB ekibinin ortak çabalarıyla yakıldı.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?