Shiba Inu Fiyat Tahmini: 0,01 Dolar Hedefine Ulaşmak İçin Ne Kadar SHIB Yakılmalı?


Son güncellenme : 06.01.2024 - 11:11

Shiba Inu, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında yer almaktadır. Bu nedenle, kuruluşundan bu yana elde ettiği başarıya bakılırsa, kripto dünyasının gözdelerinden biri olmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, meme coin enerjik bir topluluğa sahip olmasına rağmen, ciddi bir şey olmadığı sürece yakın zamanda en iddialı fiyat hedeflerine ulaşması pek olası olmadığından, karşılaştığı zorluklar aşikâr olmaya devam ediyor.

Şu anda, Shiba Inu’nun fiyatı ve piyasa değeri toparlanma modunda görünüyor. Ek olarak sırasıyla %2,36 artışla 0,000009863 dolar ve 5.815.405.995 dolara yükseldi. Ancak, işlem hacmi %41 düşüşle 196.928.205 dolara gerilediği için henüz toparlanamadı.

Şu anda meme coin, 589.300.097.886.121 (589,3 trilyon) SHIB’lik bir dolaşım arzına sahiptir. Örneğin 1 dolar fiyat hedefine ulaşmak, token’ın piyasa değerini gerçekçi olmayan bir rakam olan 589.300.097.886.121 (589,3 trilyon dolar) seviyesine getirecektir.

Bu arzın %90’ının yakılması, rakamı 58.930.009.788.612 (58,9 trilyon) SHIB‘e düşüreceği için durumu değiştirebilir. Bu daralmış arzın getireceği 1 dolarlık değerleme de gerçekçi değildir.

Mükemmel bir yakım sisteminin ortaya çıkması halinde, bu mega arz azaltımının kayda değer bir sonuca ulaşması için on yıllar geçmesi gerekecektir. Sonuç olarak, Shiba Inu arzının azaltılması varlığın fiyatını artırabilir. Ancak topluluğun beklentisini karşılayacak kadar değil.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shiba Inu’nun uzun vadede en az 0,01 dolarlık bir fiyata ulaşmasına yardımcı olabilecek köklü değişikliği görmek için arzda %99’luk bir düşüş gerekli olabilir. 99’luk bir düşüş arzı 5,89 trilyona getirecektir. Bu da SHIB’in piyasa değerini 0,01 dolarlık bir fiyatla 58,9 milyar dolara çıkaracaktır ki bu gerçekçi ve ulaşılabilir bir rakamdır.

Mevcut sistemde kripto paranın yakılması, yakılmak üzere belirlenen SHIB’in kullanılamaz cüzdana manuel olarak gönderilmesini gerektiriyor.

Bu eğilim, Shibarium ekibinin ağ üzerinde otomatik bir yakma mekanizması uygulamak ve token yakımını daha da destekleyerek deflasyona daha fazla katkıda bulunmak istemesiyle değişecektir

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Timur

    1 dolar imkansız gibi gelse de 0.10$ bari olsun 10 sene veya 15 sene sonra popüler coinler şimdiye kadar fiyatı yükselmesi lazımdı 2020 çıkan shib 4 sende 0.001 olması gerek bence

    Cevap Yazın