Ekim 5, 2023

Shiba Inu Boğaları Alış Tarafında %485 Baskınlık Gösteriyor: Bu Neyin Habercisi?


Shiba Inu kısa bir süre önce Alış-Satış Hacmi Dengesizliğinin gösterdiği gibi, alış tarafında %485’lik şaşırtıcı bir baskınlık sergiledi. Bu metrik, emir defterindeki alış emirlerinin (teklifler) ve satış emirlerinin (talepler) hacmi arasındaki farkı ölçer. Ek olarak %485’lik bir dengesizlik, alım baskısının satış baskısından önemli ölçüde ağır bastığını güçlü bir şekilde gösterir.

Peki bu SHIB için ne anlama geliyor. Bu yakın bir geri dönüşün işareti olabilir mi? Öncelikle, Alım-Satım Hacmi Dengesizliğinin hızla değişebilen oynak bir metrik olduğunu anlamak çok önemlidir. Boğalar lehine %485’lik bir dengesizlik şüphesiz güçlü bir sinyal. Ancak bu verilere temkinli yaklaşmak önemli.

shiba inu

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere böylesine yüksek bir dengesizlik, piyasa duyarlılığı ve hatta manipülasyon da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin sonucu olabilir. Bu nedenle, yatırım kararlarının yalnızca bu metriğe dayanılarak verilmesi tavsiye edilmez.

Bununla birlikte, dengesizlik, Shiba Inu’yu zamanın belirli bir noktasında mevcut fiyat seviyesinden satın almaya yönelik güçlü bir ilgiye işaret etmektedir. Bu, yatırımcıların SHIB’de mevcut fiyatıyla değer gördüğünün bir işareti olabilir. Ek olarak potansiyel olarak fiyatın tersine dönmesi için zemin hazırlayabilir. Bununla birlikte, varlığın sağlığı hakkında daha kapsamlı bir görüş elde etmek için diğer zincir içi ölçümleri dikkate almak önemlidir.

Ağ etkinliği, büyük cüzdanlardaki işlem etkinliği ve fon hareketleri genellikle bir varlığın büyüme veya düşüş potansiyeline ilişkin daha güvenilir göstergelerdir. Bu ölçümler, yatırımcı davranışları ve piyasa dinamikleri hakkında daha bütüncül bir bakış açısı sağlar ve bu da bilinçli yatırımlar yapmak için çok önemlidir.

SHIB boğaları lehine %485’lik Alış-Satış Hacmi Dengesizliği dikkat çekici bir istatistiktir. Ancak yakın bir fiyat dönüşünün tek başına bir göstergesi değildir. Yatırımcılar herhangi bir yatırım kararı almadan önce bir dizi zincir içi ölçüm ve piyasa göstergesini dikkate almalıdır.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?