Eylül 16, 2023

Shiba Inu Bitcoin Korelasyonu Son Haftalardaki En Düşük Seviyesinde, Ne Oldu?


Shiba Inu ile Bitcoin korelasyonu, Shiba Inu’nun lider kripto para biriminin hareketlerinden bağımsız olarak rotasını çizmesiyle son 30 gün içinde yeni bir düşük seviyeye geriledi.

IntoTheBlock verileri, SHIB ile Bitcoin arasındaki 30 günlük korelasyonun 0,42’ye düştüğünü gösteriyor. Bu, hafta başında görülen 0,96’lık yüksek değerden önemli bir düşüş. Bu durum, SHIB’nin Bitcoin’in etkisinden giderek daha fazla koptuğu ve kendi yörüngesini belirlediği fikrini destekliyor.

Benzer şekilde, SHIB ve Bitcoin arasındaki 60 günlük korelasyon 0,5’tir. Bu, paralel fiyat hareketlerinin daha az olası olduğu anlamına gelir. SHIB’in bu şekilde Bitcoin fiyat dalgalanmalarını taklit etme olasılığı daha düşüktür. Shiba Inu, Ethereum ile 0,84 ile daha yüksek bir 30 günlük korelasyon gösterirken, rakibi Dogecoin ile 0,56’da kaldı.

Shiba Inu Gelişmeleri İlerlemeyi Şekillendirmeye Devam Ediyor

SHIB, ekosistemindeki gelişmeler ilerlemesini şekillendirdikçe kendisi için bir yörünge oluşturma yolunda ilerliyor gibi göründüğünden, azalan korelasyon dikkat çekicidir.

Örneğin, SHIB Temmuz ayında en çok kazananlardan biri oldu ve ayı %12’nin üzerinde bir artışla kapattı. Kaiko, bu fiyat artışının ağdaki bir geliştirici faaliyeti dalgası tarafından teşvik edildiğini belirtti.

O ay, kendi kendine egemen kimliğin (SSI) tanıtılmasının yanı sıra Shibarium’da ilerleme kaydedildi. Ancak Shibarium’un 16 Ağustos’taki lansmanından kısa bir süre sonra duraklamasının ardından Shiba Inu’nun kazançları silmesiyle durum değişti.

SHIB Ağustos ayındaki düşüşünü henüz toparlayamadı ve şu anda Eylül ayında %7,13 oranında düşüşte. Bu haber yazıldığı sırada, SHIB son 24 saatte %0,68’lik marjinal bir artışla 0,0000074 dolara yükseldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere önümüzdeki günlerde, Shiba Inu ve Bitcoin arasındaki artan korelasyon, Shiba Inu’nun piyasa dalgalanmalarını kopyalayıp kopyalamayacağını veya ekosistemindeki gelişmelerden etkilenen farklı bir yörüngeyi koruyup korumayacağını belirlemek için önemli bir gösterge olabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?