Aralık 9, 2023

Shiba Inu Bir Sıfırı Daha Silerken Trilyonluk İşlem Dikkat Çekti: Dev Satış Dalgası mı Geliyor?

Whale Alert, yakın zamanda oldukça büyük Shiba Inu işlemleri tespit etti. Bu hareketin SHIB’in fiyatından bir sıfır sildiği dönemde gelmesi ise dikkat çekti. İşte şu ana kadar bilinenler.

Whale Alert’a göre, 16 saatten biraz daha kısa bir süre önce, toplamda 4.238.953.460.450 Shiba Inu’dan oluşan token yığını, iki büyük balina cüzdanı arasında transfer edildi. Ancak söz konusu iki cüzdan da ‘bilinmeyen’ etiketine sahip. Bu meme coin‘lerin güncel değeri 42,2 milyon doların da üstünde.

Söz konusu cüzdanların kime ait olduğu bilinmediği için bir OTC ticareti veya varlıklarını düzenleyen bir balina olma ihtimali bir hayli yüksek. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Eylül ayından bu yana üç trilyondan fazla SHIB token transferi içeren işlemler bir hayli dikkat çekti. Ancak bu tür işlemler genellikle borsadan çekim, anonim cüzdanlar arası trasnfer ve borsanın cüzdanları arasındaki transferlerden oluşuyordu.

Ancak fiyatta yaşanan son yükselişle birlikte gerçekleşen bu transferler, piyasadaki güçlü katılımcıların son gelişmelere oldukça duyarlı olduğu ve hareketli davrandığını gösteriyor. Bazı spekülasyonlara göre balinlar SHIB‘e yeniden ilgi dahi göstermeye başlamış olabilir.

Shiba Inu Bir Sıfır Silmeyi Başardı

Bu hafta Shiba Inu’nun 0,00001 dolar  seviyesinin üzerine çıkma ve düzeltme girişimleri açısından oldukça hareketliydi. SHIB, Salı günü %16,22’lik güçlü bir yükseliş gerçekleştirerek 0,00001040dolar direncine ulaştı. Bu yükselişi %9,71’lik bir düşüş takip etti.

Geçtiğimiz iki gün içinde ise %10’un üzerinde artarak tekrar 0.00001042 dolara ulaştı ve böylece fiyatından bir sıfır daha sildi.

Bu hafta Shiba Inu ekibi, Shibarium’un piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez, çıkmaz blok zinciri adresine tam 8,2 milyar SHIB göndererek SHIB yanıklarına cömert bir katkıda bulundu. Bu BONE’dan SHIB’e dönüştürülen ilk işlem gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?