Şubat 13, 2023

Shiba Inu Balinası 131 Milyon Değerinde Token Biriktirdi: İşte Detaylar!


Shiba Inu ekosistemiyle uğraşan bir kripto balina, geçtiğimiz ay Dogecoin’in en büyük rakibi olan SHIB’nin dokuz rakamlı değerini biriktirdi. Bununla birlikte SHIB’nin en büyük sahiplerinden biri haline geldi.

Blockchain takipçisi WhaleStats tarafından kaydedilen verilere göre, kaynağı bilinmeyen bir cüzdan, haber yazıldığı sırada yaklaşık 131 milyon dolar değerinde 10.200.000.000 SHIB token biriktirdi.

WhaleStats’ın verileri, cüzdanın devasa birikim çılgınlığından önce 13 Ocak’ta yalnızca yaklaşık 3.900 dolar değerinde kriptoya sahip olduğunu gösteriyor.

Shiba Inu balinasının haraketliliği

WhaleStats’a göre SHIB, Ethereum (ETH) ağındaki en büyük 5.000 balina arasında yer alan en büyük altcoin. Sabit coinler ve ETH’nin kendisi hariç tutulduğunda SHIB, oracle ağı Chainlink (LINK), merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap (UNI) ve sanal dünya blok zinciri Decentraland’ın (MANA) önünde Ethereum balinalarının en sevdiği altcoin.

WhaleStats’a göre Cumartesi günü SHIB, stabilcoinler ve Wrapped Bitcoin (WBTC) dışında ilk 5.000 balina arasında en çok satın alınan token oldu.

Balina birikimi, Shiba Inu topluluğunun, ağı daha verimli hale getirmeyi amaçlayan Polygon’a (MATIC) benzer şekilde Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un piyasaya sürülmesini beklediği sırada gerçekleşti.

SHIB bu yıl yaklaşık %60 artış gösterdi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yazı yazıldığı sırada SHIB 0,00001333 dolardan işlem görüyor. Bu yılki yükselişine rağmen SHIB, Ekim 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %85 aşağıda bulunuyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?