Eylül 14, 2023

Shiba Inu Balinaları Uykuya Geçti: SHIB Piyasası Nasıl Etkilenecek?


Kripto para dünyası, son zamanlarda SHIB (Shiba Inu) topluluğunda önemli bir değişiklik gördü. SHIB, özellikle büyük yatırımcılar olarak bilinen “balinaların” aktivitesinde belirgin bir düşüş yaşadı. Bu durum, Shiba Inu topluluğu ve kripto para piyasasındaki diğer katılımcılar için önemli bir gelişme olarak dikkat çekti.

Son verilere göre, SHIB balinalarının büyük işlemlerinin sayısı şu anda 30’un altında bulunuyor. Daha önceki günlerde sık sık görülen büyük işlemler, artık bu seviyeye ulaşamıyor. Bu düşüş, SHIB balinalarının piyasa üzerindeki etkisinde belirgin bir azalma olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, balina işlemlerinin hacmi de bu düşüşle birlikte önemli ölçüde azaldı. Yaklaşık olarak 10 milyon dolarlık işlem hacmi ile bu işlemler, daha önceki en yüksek seviyelerden %60 kadar geride.

Balinalar genellikle büyük miktarlarda kripto para birimine sahip olan yatırımcılardır ve piyasa üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilirler. Bu nedenle SHIB balinalarının aktivitesindeki bu düşüş, Shiba Inu topluluğu ve diğer yatırımcılar için önemli bir gelişme olarak izleniyor. Peki balina aktivitesinin azalması kötü bir işaret mi? Çoğu durumda balinaların sessizleşmesi varlık için istikrarın bir işareti olabilir. Balinalar faaliyetlerinin azalması, SHIB için daha az fiyat manipülasyonu ve daha organik bir büyüme yörüngesi anlamına gelebilir.

Ayrıca balina faaliyetlerindeki düşüş, meme coin’leri saran piyasa heyecanındaki genel bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Bu, piyasanın olgunlaştığının ve yatırımcıların daha yüksek değere sahip varlıklar aradığının bir işareti olabilir. Ya da bu sadece balinaların bir sonraki hamleyi yapmak için doğru anı bekledikleri anlamına da gelebilir.

Her iki durumda da mevcut senaryo küçük yatırımcılar için bir fırsat olabilir. Balinaların en azından şimdilik devre dışı kalmasıyla perakende yatırımcılar önemli fiyat manipülasyonlarından korkmadan piyasaya girme şansına sahip olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?