Eylül 22, 2023

Shiba Inu Ağından Yeni Token “Calcium” Ancak Dikkatli Olmalısınız!


Shiba Inu (SHIB) “Calcium” adında yeni bir token yayınladı. Yeni token, SHIB’in katman-2 ağı olan Shibarium için yönetim tokenı olan kalan ShibaSwap Bone (BONE) tokenlarının basımında kritik rol oynacak.

Yakın tarihli bir blog yazısına göre Calcium, gerçek likiditesi olmayan bir token. Bu da esasında “sahte” bir token olduğu anlamına geliyor. Token, ekosistemin daha merkezsiz hale gelebilmesi için BONE’dan vazgeçmek amacıyla yaratılmıştır. Shiba Inu (SHIB) geliştiricisi Kaal Dhairya, kullanıcılardan bu token’ın ticaretini yapmamalarını istedi. Ayrıca, herhangi biri bu token’ın satışına katılıyorsa, bunun bir aldatmaca olduğunu hatırlatmalı.

Baş geliştirici Shytoshi Kusama, Calcium’un ticaret için tasarlanmadığını vurguladı. Token yalnızca BONE’dan vazgeçilmesine yardımcı olmak için var. Uyarılara rağmen, birçok yatırımcı Calcium tokenları satan yasadışı oyuncuların kurbanı oldu.

https://twitter.com/kaaldhairya/status/1704992377453097363

Shibariumscan.io’ya göre, ağdaki toplam işlem sayısı 3 milyonu aştı. İşlemlerdeki artış SHIB yakımlarındaki yükselişle de destekleniyor. Yakım oranı %300’e varan yükseliş kaydetse de son haftalarda pek iyi ilerlemiyor.

Ayrıca, Shibarium’daki toplam cüzdan sayısı 1,25 milyona ulaştı. Ağın yaklaşık bir ay önce yayına girdiği düşünüldüğünde her iki kilometre taşı da övgüye değer.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?