Şubat 10, 2024

Shiba Inu 2 Aylık Trendini Kırdı: %53 ile %72 Arasında Yükseliş Bekleniyor!

Kripto para birimleri dünyası, son zamanlarda birçok yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle Shiba Inu gibi belirli varlıklar, analistlerin ve trader’ların dikkatini çeken özelliklere sahip. Son fiyat analizlerine göre, bu popüler meme coin’in geleceği oldukça parlak görünüyor.

Önemli bir kripto eğitimcisi ve trader’ı olan Crypto Rand, Shiba Inu’nun yükseliş eğilimine girdiği belirtiliyor. Bitcoin’in toparlanmasıyla tetiklenen bu eğilim, Shiba Inu’nun son dönemdeki performansıyla destekleniyor.

Veriler, token’ın Aralık ayından bu yana devam eden düşüş trendini kırdığını gösteriyor. Shiba Inu 17 Aralık 2023’te 0,00001195 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Fakat sonrasında düşüş trendine girdi. Birçok kez bu düşüş trendini kırmaya çalıştı ama her seferinde yoğun bir direnişle karşılaştı. En son kırılma girişimi, genel piyasadaki yükselişin ardından geldi.

Özellikle, 7 Şubat ve 8 Şubat tarihlerindeki ardışık gün içi kazanımlar, bu kırılmanın işaretlerini taşıyor. Bu verilere ek olarak tarihsel bağlama bir bakış, kripto varlığın yeni bir yükseliş yolculuğuna çıkma eğilimini doğruluyor.

Tarihsel Verilere SHIB İçin Yükselişe İşaret Ediyor

Crypto Rand’in grafik analizlerine dayanarak verdiği bilgilere göre, Shiba Inu’nin geçmişte benzer düşüş trendlerinden çıkarak yüksek performans gösterdiği görülüyor. Meme coin, önceki düşüş trendlerini kırarak önemli artışlar elde etmişti. Örneğin ilk düşüş trend çizgisi, Şubat 2023’teki en yüksek seviyesi olan 0,00001575 dolardan düşmesiyle oluştu. SHIB, Haziran 2023’e kadar bu düşüş trendinin altında işlem gördü.

Kırılımın ardından Shiba Inu, Ağustos 2023’te %53 artışla 0,00001136 dolara yükseldi. Bu yüksek seviyeden bir düşüş, ikinci düşüş trendinin oluşmasına sebep oldu. Bu ikinci düşüş trendi Ekim 2023’te kırıldı ve %72,6 artışla geçen Aralık ayının en yüksek seviyesi olan 0,00001195 dolara yükseldi.

Artık SHIB üçüncü düşüş trendini kırdığı için analistler, benzer bir fiyat artışının gelebileceğini öngörüyorlar ve beklentiler %53 ile %72 arasında değişiyor. Shiba Inu şu anda 0,00000935 dolardan işlem görüyor. Bu seviyeden %53’lük bir artış 0,00001431 dolara, %72’lik bir artış ise 0,00001613 dolara yol açacaktır.

Sonuç olarak, Shiba Inu’nun güncel durumu ve analistlerin öngörüleri, yatırımcılar için olumlu bir tablo sunuyor. Ancak, kripto para birimlerinin volatil doğası göz önüne alındığında, yatırım kararları almadan önce dikkatli bir araştırma yapmak ve riskleri değerlendirmek önemlidir. Yatırımcılar fiyat hareketlerini etkileyebilecek birçok değişkeni göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin, genel kripto para piyasasındaki eğilimler, Bitcoin’in performansı, küresel finansal durum, düzenleyici gelişmeler ve Shiba Inu projesine yönelik haberler gibi faktörler, meme coin fiyatını etkileyebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?