Ocak 13, 2023

Shiba Inu için 1 Dolar Gerçekçi Bir Değer mi? İşte Tüm Bilinenler

Kripto boğaları 2023’ün başından bu yana piyasada güç göstermeye devam ediyor. Boğa koşusu, devam eden fiyat rallisi ile Bitcoin tarafından desteklenirken, altcoinler de bu ralliyi takip etmeye çalışıyor. Meme coin’ler de bu ralliyi rakip etmeye devam ederken, Shiba Inu gayet iyimser bir tablo sunuyor.

2020 yılında piyasaya sürülen meme coin SHIB, ilk başta gayet sıradan bir meme coin’den fazlası değildi. Ancak Ekim 2021 yılında kaydettiği %121.000.000’luk ralli gidişatı tamamen değiştirdi. Bir yılda böylesine devasa bir artış kaydeden meme coin, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

Shiba Inu 1 Dolara Ulaşacak mı?

2023 yılına girmemizle birlikte birçok Shiba Inu yatırımcısı fiyatın 1 dolarlık seviyeye gerçekten ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyorlar. Ancak bu seviyede bir yükseliş öncesinde meme coin‘in aşması gereken birçok aşama var.

İlk olarak, işlem ücretlerini azaltmayı amaçlayan Katman 2 blok zinciri olan Shibarium‘un piyasa sürülmesi gerekiyor. Shibarium’un ağın blok zinciri tabanlı oyunlarını desteklemesi için beklendiği gibi performans göstermesi önemli.

Shiba Inu meme coin dolar artacak mı?

Lansmanla birlikte ağdaki NFT tabanlı oyunlar da önemli bir faktör olacak. Pazar yerinin mümkün olması için Shiba Inu ekibinin Shibarium’u aktif etmesi gerekiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere üçüncü faktör, SHIB’in gerçek dünyada kullanımını görecek olan önemli perakendeciler tarafından kabul edilmesidir. Shiba Inu’nun gerçek dünyadaki faydası talebi artıracak ve SHIB’in 1 dolarlık hedefine ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Dördüncü faktör, kripto varlığı kıt hale getirmek için dolaşımdaki arzın azaltılması için token yakımındaki artıştır. CoinMarketCap’e göre, şu anda Shiba Inu’nun ödenmemiş tokenleri şu anda 590 trilyon olarak ölçülüyor.

Son olarak, fiyatı 2023’te %10.800.000 oranından fazla yükselişe  itecek olan büyük sosyal medyadaki popülerliği. Etherscan, SHIB token’ları olan 1,25 milyondan fazla cüzdan olduğunu ve bu adreslerin bir ses çıkarmak için harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?