Ocak 29, 2022

Shiba Arama Motoru Reklam Geliri Milyonlarca SHIB Yakımına Yardımcı Oldu!

Shib Arama Motoru aylarca süren konuşmalardan sonra nihayet geçtiğimiz Kasım ayında yayınlandı.

SHIB Ordusunun birçok üyesi gibi Shib Arama Motorunun kurucusu Dran bile SHIB’in fiyatının 1 centi aşmasını bekliyordu. Ancak bu fiyat yükselişi, tokenın dolaşımdaki arzının büyük olması nedeniyle bir fiyat arayışı moduna girdi.

Dran, SHIB Arama Motoru’nun manifestosunda iki şey iddia etti. Birincisi, yakma yoluyla proje, SHIB’in 1 sent ve ötesine geçmesini mümkün kılacak ve iki, ‘sapkın’ balinaların Shiba’yı kendi avantajlarına pompalayıp boşaltmaya çalışmasını durdurabilecekti.

Doğru Yolda Önemli Bir Adım

Birkaç gün önce, 26 Ocak’ta proje ilk yakma işlemini gerçekleştirdi. Yukarıda vurgulandığı gibi, bu proje SHIB Ordusu üyelerine Shiba Inu‘yu yok ederken kullanacakları yeni bir ürün sunduğu için diğerlerinden oldukça farklıdır.

Etherscan verilerine göre Shiba Search, yanma işlemleri sırasında 60.767.062 SHIB yaktı, bu işlem ise 0,0073 ETH’ye mal oldu.

Gerçekleşen yakım, özellikle, Shiba Inu’yu satın almadan ve yakmadan önce, Shiba Search’ün bir banka hesabındaki Google AdSense kazançlarını açıkladığını ve daha sonra Coinbase Pro’ya aktardığını gösteren bir canlı yayında tamamlandı.

Yakma olayından sonra Dran oldukça rahatlamış gibi görünüyordu. Planet Crypto ile yaptığı bir röportajda konuşan sunucu şunları kaydetti:

“Herhangi bir çekişme olmadan önce kendimizi kanıtlamamız gerektiğini çok iyi bilerek bu projeyi başlattık. Dolayısıyla, bu yakma işlemi oldukça rahatlatıcıydı çünkü sonunda birçok insanın bize atmaya çalıştı FUD’yi nihayet sona erdirme fırsatı yarattı.”

Gelecek için belirlenmiş bir hedefi olmasa da Dran, Shiba Search‘ün oldukça hızlı bir şekilde “aylık ciddi gelir seviyelerine” ulaşacağını söyledi. Ayrıca, sadece birkaç ay içinde ayda 10 milyon dolardan fazla yanabileceğini iddia etti.

“Geçmişte, şimdi başladıklarından çok daha büyük olan birkaç saygın küçük arama motoruyla çalıştım, bu yüzden bu sokaktan tekrar geçmek bir çeşit tazeleme gibi.”

Shiba Arama Motoru’nun şu an aktif olarak Android uygulaması bulunuyor ve iOS için de bir uygulama yayınlanması bekleniyor.

ShibArmy’de gerçekleşen birçok yakma projesinde olduğu gibi Dran, ShibaSearch’ü gelecekte daha fazla fayda sağlamayı uman “topluluk odaklı bir proje” olarak tanımladı. Aynı şeyi açıklayarak, şunları ekledi:

“Shiba Search destekçileri tarafından yapılan NFT’leri satın almak için Shiba Search için fırsatlar ve hayırsever bağışlar olacak.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.