Şubat 11, 2024

SHIB Fiyatı 2021’deki Gibi 10 Kat Artacak mı? İşte Shiba Inu İçin Bazı Tahminler

2022’nin zirvesinden bu yana sert bir düşüş yaşayan meme coin Shiba Inu fiyatı, henüz herhangi bir önemli fiyat artışı yaşayamadı. Ancak kripto piyasası şimdi toparlanıyor ve Bitcoin 50.000 dolar seviyesine ulaşmanın eşiğindeyken, yatırımcılar SHIB’in 2021’deki gibi önümüzdeki aylarda on katına çıkacak bir ralli yaşayıp yaşayamayacağını merak ediyor.

Shibarium Bu Yıl Etkisini Gösterecek mi?

Meme coin Shiba Inu’nun en yeni Ethereum katman-2 blockchain’i Shibarium, 2023’ün 16 Ağustos’unda resmi olarak ana ağını başlattı ve meme coin piyasasında büyük bir boğa haraketini tetikledi. Bu yeni platform, özellikle test aşamasında 21 milyondan fazla cüzdan oluşturma gibi olağanüstü bir başarıyla gerçekleşti.

Bu gelişmeler, SHIB topluluğu için parlak bir gelecek vaat ediyor ve bu yıl SHIB fiyatı için potansiyel bir 10 kat artış yaşanacak mı merak ediliyor.  Shibarium’un zincir içi kullanıcı aktivitesi ve işlemlerinde sürekli kilometre taşları ile güçlendiği aktarılıyor.

Örneğin, Shibarium yakın zamanda üç milyon bloğu aştı. Shiba Inu ağı için işlem verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmayı hedefleyen platform, şimdi 334 milyondan fazla işlem bildiriyor ve 1.35 milyon cüzdan adresi artışı yaşandı.

Saniyede ortalama sadece 5 saniye blok süresi ve neredeyse sıfır gaz ücreti ile Shibarium, işlemlerinde önemli bir verimlilik ve uygun fiyat gösterdi. Ayrıca, etkileyici günlük 2.46 milyon işlem sayısına ulaştı.

Bu sağlam veriler, kesin olmasada SHIB’in fiyatı için boğa görünümüne işaret ediyor. Önceki Shibarium başarılarını takiben belirgin fiyat artışı olmamasına rağmen, meme coin’e yönelik genel duyarlılık boğa yönünde devam edebileceği aktarılıyor. SHIB’in fiyatının önümüzdeki aylarda 0.0001 dolar seviyesine yaklaşma ihtimali var. Bu seviye kesin değildir, kripto para piyasası oldukça oynaktır, dikkatli davranmakta fayda var.

Potansiyel Engeller ve Zorlu Rekabet

Sık sık “Dogecoin katili” olarak adlandırılan Shiba Inu, Ekim 2021’de 10 katlık bir artış yaşadı ve fiyatı birkaç gün içinde 0.000007 dolardan 0.00008 dolarlık zirve seviyesine yükseldi. Bu yıl, sayısız olumlu ağ gelişimi ve yaklaşan altcoin sezonu etrafındaki heyecan nedeniyle, böyle bir ralli daha yaşanabileceği düşünülüyor.

Ayrıca, topluluk SHIB tokenlerinin yakılması konusunda yoğun bir şekilde faaliyet gösteriyor, son piyasa verileri bugün itibarıyla SHIB yakmada %127.41’lik bir artış olduğunu gösteriyor. Shiba Inu topluluğu, son 24 saatte etkileyici 17.39 milyon SHIB ve geçen hafta 55.63 milyon SHIB yaktığını bildirdi.

Yine de, SHIB’in 10 katlık bir ralli potansiyeli, piyasada güçlü rekabet sunan öne çıkan meme coinlerden engellerle karşılaşabilir. Bu rakipler arasında Dogecoin, Pepe coin ve Bonk bulunuyor, bunlar daha önce piyasa içerisinde SHIB’i geride bıraktı.

Dogecoin (DOGE), birincil rakibi, 11.5 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahipken Shiba Inu, piyasa değeri sırasıyla 830 milyon dolar ve 431 milyon dolar olan piyasadaki daha yeni eklemeler olan Bonk (BONK) ve Pepe (PEPE)’yi geçiyor.

*Yazı yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?