Sert Düşüşün Ardından Kripto Paralar Toparlanıyor!


Dünkü sert düşüşün ardından DeFi token’ları toparlanırken Bitcoin 17.000 dolar seviyesini geri aldı. Sonuç olarak toplam piyasa değeri bir günde 30 milyar doların üzerinde değer kazandı.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

BTC’nin 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasına neden olan kademeli artışların ardından, önde gelen kripto para birimi dün düşüş yaşadı. Bitcoin birkaç saat içinde 19.500 dolar’dan 16.250 dolar’a düştü. Başka bir deyişle, BTC bir günden kısa bir sürede 3.000 doların üzerinde değer kaybetti.

Kripto para birimi gün içi düşük seviyesinin üzerine çıkarak 17.000 doları geri kazanmış olsa da, hala 2020’nin en yüksek seviyesinin 2.000 dolar kadar altında.

Bu büyük düşüşün arkasındaki olası nedenler, çok sayıda spekülasyona rağmen hala belirsiz. Bununla birlikte, Mati Greenspan gibi bazı topluluk üyeleri, bu aşamada böyle bir düzeltmenin sağlıklı olduğuna inanıyor. Diğer yandan Max Keiser gibi uzmanlar, komik bir şekilde bunun Bitcoin Black Friday satışı olduğunu ve kaçıranların içeri girmesi için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Teknik açıdan, Bitcoin boğa koşusuna devam etmek için 17.430 dolar, 17.620 dolar ve 18.200 dolar’lık direnç çizgilerinin üstesinden gelmek zorunda. Alternatif olarak, başka bir geri çekilme durumunda 16.600 dolar, 15.900 dolar ve 15.400 dolar en önemli destek seviyeleri.

Altcoin’ler Sakinleşti

Altcoin’lerin çoğu geçtiğimiz haftalarda etkileyici kazançlar elde etti. Bununla birlikte, dünkü çöküş onları çok sayıda çift haneli fiyat düşüşüyle ​​BTC’den bile daha fazla etkiledi.

Çoğu hala 24 saatlik ölçekte kırmızı renkte olsa da, günlük en düşük seviyelerinin üzerinde işlem görüyorlar. Ethereum 485 dolara düştü, ancak 525 dolara geri döndü. Ripple 0.45 dolara düştü ve şimdi 0.55 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin Cash (- %6), Binance Coin (- %4), Chainlink (- %2.5) ve Litecoin (- %7.5) ise bazı kayıpları telafi etmesine rağmen 24 saatlik ölçekte hala kırmızı renkte. Cardano, %2’lik bir artıştan sonra kazanç sağlayan ilk on arasındaki tek token.

SushiSwap, %30’luk bir artışla 1.37 dolara yükelirken iyileşme seansına liderlik ediyor. Aave (%18), Yearn.Finance (%17), Kusama (%14), Reserve Rights (%12) ve Synthetix (%10) diğer önemli değer kazananlar. Bunun yanında, Sushi, Aave’s LEND, Yearn Finance ve diğerleri gibi birçok DeFi toekn’ı bugün de çift haneli kurtarma kazançları gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?