Senatör Cynthia Lummis Hangi Kripto Para Birimine Sahip Olduğunu Açıkladı

0

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in iyi bir değer deposu olarak kalmasını sağlayacak düzenlemeleri savunuyor. Wyoming senatörüne göre büyük devlet harcamaları Bitcoin gibi kripto varlıkların kabulünü hızlandırıyor.

Bitcoin Kabulü ve Kripto Para Birimi Düzenlemesi Üzerine

ABD Senatörü Cynthia Lummis, kripto para düzenlemesi ve benimsenmesi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Lummis, Senato Bankacılık Komitesi’nin kripto para birimleri hakkındaki duruşmasının ardından Çarşamba günü şu tweet’i attı:

Büyük devlet harcamaları (istemeyerek) dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırmak için benden çok daha fazlasını yapıyor. Para birimimizin değer kaybetmesi, bir değer deposu olan Bitcoin gibi dijital varlıklara kaçışa neden oluyor.

Ancak, “Amerika’yı daha kötü bir duruma sokacak kadar harcamanın insanları dijital varlıklara yönlendirmek için aptalca, enflasyonist ve tamamen istenmeyen bir yol” olduğunu da sözlerine ekledi. Senatör, “ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak kalmasını istiyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nin statüsünü korumak için harcamaları dizginlemeli ve Amerikan topraklarında finansal yenilikleri teşvik etmeliyiz” şeklinde sözlerine devam etti.

Çarşamba günü Fox Business ile yaptığı röportajda, Senatör Lummis’e ABD’de gelecekte ne tür kripto para birimi düzenlemeleri görmek istediği soruldu. Senatör önemli olanın, insanların neyle karşı karşıya olduklarını bilmesi olduğunu söyledi:

“İyi, sağlam tanımlarla başlamak istiyorum… Nihai sonucun, herkesin kuralları anladığı, ancak inovasyonun yine de sınırsız olarak gerçekleşebileceği düzenleyici bir sanal alan olmasını istiyorum.” 

Lummis Emekliliği İçin Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Wyoming’den senatöre ayrıca kripto para birimi sahibi olup olmadığı soruldu, Lummis; “Bitcoin sahibiyim. Sahip olduğum tek kripto para birimi o. Büyük bir değer deposu olduğu için elimde bulunduruyorum. Onu saklayacağım, böylece emekli olduğumda orada olduğundan emin olacağım” cevabını verdi.

Bitcoin çok büyük bir değer deposu olduğu için anlayabildiği tek dijital varlığın o olduğunu söyleyen Lummis, piyasada her zaman sadece 21 milyon BTC olmasının da Bitcoin’e sahip olma nedenlerinden biri olduğunu söyledi. Lummis ayrıca şunlardan bahsetti:

“Emeklilikleri için çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisine sahip olduklarından emin olmak isteyen diğer insanları, Bitcoin’i değerini altın gibi tutacağını bildikleri en az bir varlık olarak düşünmeye teşvik ediyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın