Ocak 25, 2024

Sektörün Dev İsmi O İki Sektöre Dikkat Çekti: 2024’te Yatırım Oraya Kayabilir!

Mike Novogratz’ın liderlik ettiği Galaxy Digital, kripto para ve yapay zekâ sektörlerindeki faaliyetlerde önemli bir artış öngördüğünü açıkladı.

Galaxy Digital’e göre grafik işlem birimlerinde (GPU) artan talep nedeniyle popüler bu iki sektörün benimsenmesinde ve yeni girişlerde bir artış olması mümkün. Söz konusu GPU’lar yapay zeka modellerini eğitmek ve çalıştırmak için kritik donanımlardan biri. Önde gelen teknoloji devleri de sadece bu amaçlarla kullanılan özel sunucu hizmeti vermeye başlamış durumda.

Galaxy Digital analistleri kripto para sektörünün geleceğini etkileyebilecek birtakım tahminlerde de bulundu. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere sektörün yakından takip ettiği Bitcoin ETF gelişmesi başta olmak üzere yaşanan son gelişmeler piyasanın işleyişini değiştirecek kadar önemli. Sektörde yaşanan gelişmeler artık varlık yöneticileri ve borsaları etkileyecek kadar önemli yatırım girişlerinin önünü açabilecek gelişmelerden oluşuyor.

Bitcoin ve kripto para dünyasının yakından takip ettiği bir sonraki gelişme ise şüphesiz “yarılanma” etkinliği olacak. Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen yarılanma ile madencilik ödülleri yarı yarıya azaltılacak. Ancak Galaxy Digital’in raporunda belirtilene göre yarılanmanın gerçekleşeceği dönem ilginç bir şekilde birçok merkez bankasının parasal genişleme gerçekleştireceği bir döneme denk geliyor.

Kripto Para Dünyası Birçok Gelişmeye Ev Sahipliği Yapacak

Bitcoin cephesinde yaşanan hareketliliğe ek olarak Ethereum ağını da yakından takip eden şirket, Katman-2 çözümleri başta olmak üzere restaking (yeniden staking) gibi gelişmelerin de önemine dikkat çekti.

Galaxy Digital’e göre Ethereum mevcut iyileştirme ve geliştirmelere rağmen Solana ve benzeri alternatif blok zinciriyle rekabetten kaçamayacak. Bu da ağın kendini yeniden bir mücadele içinde bularak ilgiyi üzerine toplamasına yardımcı olabilir.

Raporun devamında kripto para dünyasında merkezi olmayan finans veya bilinen adıyla DeFi’ya da değinen şirket, alanda büyüme ihtimalina rağmen geleneksel finansla mücadele edemeyeceğini belirtti.

Raporda son olarak özellikle ABD pazarı dışında yer alan şirketlerce çıkarılanlarının artmasına yönelik bir beklentiye de yer verildi. Bu stabilcoin pazarında hareketliliği arttırabilecek önemli bir gelişme.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?