Eylül 9, 2023

SEC’ten Ripple Labs İçin Şok İddia: “Davayı Bilerek Uzatıyorlar”!


ABD SEC, Ripple Labs ‘ı XRP’yi kamu piyasalarına satmaya devam etmek için devam eden yasal mücadeleyi uzatmaya çalışmakla suçladı.

SEC, Ripple davasında geçici bir temyiz başvurusunu tasdik etme talebini destekleyen memorandum cevap özetini sundu.

Dosyada SEC, davanın verimli bir şekilde çözülmesinde kurumsal bir çıkarı olduğunu, ancak Ripple’ın farklı bir hedefi olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca, menkul kıymetler düzenleyicisi Ripple’ı kamu piyasalarına XRP satmaya devam etmek için yasal mücadeleyi uzatmaya çalışmakla suçladı.

SEC, “Onlar (sanıklar), muhtemelen XRP’yi kamu piyasalarına satmaya devam edebilmek için (zımnen kabul ettikleri gibi) bu davayı uzatmaya çalışıyorlar (zaten yapmaya söz verdikleri gibi)” dedi.

İlginçtir ki, SEC’in Ripple’ı dava boyunca geciktirme taktikleri kullanırken davayı uzatmaya çalışmakla suçlaması ironiktir.

Daha önce bildirildiği üzere Ripple, William Hinman’ın tartışmalı konuşmasının taslakları için yapılan yasal mücadele sırasında SEC’in geciktirme taktiklerini vurgulamıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC v. Ripple davasının, özellikle komisyonun Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı açtığı dava olmak üzere, hala çözülmemiş sorunları olduğu biliniyor.

Ancak SEC, geçici bir temyiz başvurusunu onaylamak için yaptığı başvuruda, mahkemeden temyiz sonuçlanana kadar davanın diğer işlemlerini durdurmasını istedi.

Özellikle, mahkeme davayı 2024 yılının 2. çeyreğine kadar duruşma için planlamış durumda. Dolayısıyla, mahkemenin SEC’in yargılamanın durdurulması talebini kabul etmesi halinde, temyiz başvurusu tamamen sonuçlanana kadar duruşma ertelenmiş olacak. Bu hamle davanın çözümünü daha da geciktirecektir.

Ripple Topluluğu Tepki Gösteriyor

Bu arada XRP ve Ripple meraklıları, SEC’in Ripple’a yönelik suçlamasına tepki göstermek için X platformuna başvurdu.

Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) geliştiricisi Neil Hartner dün attığı bir tweet‘te SEC’in iddiası karşısında hayrete düşmüş görünüyordu.

Dahası, bir XRP meraklısı SEC’in argümanını “klasik” olarak nitelendirdi.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?