Mart 4, 2023

SEC’ten Bir Bomba Daha: Dev Kripto Borsası Yasalara Aykırı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) yetkilisi, Binance.US borsasının ABD’de kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine ve personelin Voyager Digital tarafından VGX tokenlerinin satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığını açıkladı.

Voyager‘ın Binance.US’e satılıp satılmayacağını belirlemek için yapılan bir iflas duruşmasında konuşan SEC Kıdemli Dava Avukatı William Uptegrove, duruşmada SEC’in Voyager satışına itirazı hakkında çok az rehberlik veya ayrıntı sağladığını söyleyen New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles’a yanıt verdiğini söyledi.

“SEC personeli, yalnızca şu anda personeller tarafından bilinen gerçeklere ve koşullara dayanarak, VGX token’larının teklifinin ve satışının bir menkul kıymet işlemi niteliğine sahip olduğuna inanıyor. Personeller ayrıca Binance.US’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inanıyor.”

Yetkili, SEC personelinin görüşlerinin ajansın başındaki beş komisyon üyesinin görüşlerini yansıtmak zorunda olmadığının altını çizdi. Yetkili, SEC’in açıklamasıyla bağlantılı olarak herhangi bir yaptırım eylemi olup olmadığına dair açıklama yapmadı.

“Komisyon bu iki konuda da herhangi bir tespitte bulunmamıştır. Personelin inançları komisyonun görüşünü temsil etmemektedir.”

Genellikle, SEC tarafından bir yaptırım eylemi personel tarafından başlatılır, ancak devam etmek için komisyon üyelerinin çoğunluğunun lehte oy kullanması gerekir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzereBinance.US sözcüsü, “Bir SEC personelinin, SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü borsamızda listelenen varlıkları belirtmeden Binance.US ve bizimki gibi platformların kayıtsız bir borsa işlettiğine dair iddialarda bulunması üzüntü vericidir” yorumu yaptı.

“Sektördeki diğer kişilerle birlikte, düzenleyicilerle yapıcı diyalog kurmaya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde inovasyonun devam etmesini sağlamak için Kongre tarafından hazırlanan ve kabul edilen kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi desteklemeye kararlıyız.”

SEC yetkilisinin açıklaması benzeri görüşte olan başkan Gary Gensler’in yorumlarından pek da uzak değil. Başkan da birçok borsanın “menkul kıymet borsası” olarak hizmet vermesi gerektiğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?