Şubat 13, 2023

SEC’ten Binance’e Şok: Stabilcoin İnceleme Altında!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önde gelen stabilcoin BUSD ‘nin arkasındaki şirket Paxos Trust Co. şirketine dava açmayı düşündüğü bildiriliyor. Bu gelişme, New York düzenleyicisi NYDFS’nin şirket hakkında soruşturma başlatmasından sadece bir hafta sonra geldi.

Bu haberler ise SEC’in geçtiğimiz hafta staking ile ilgili kararları sonrası ortaya çıktı. Yetkililer, Wall Street Journal’a SEC’in icra personelinin Paxos’a Well notice adlı bir mektup yayınladığını söyledi. Menkul kıymetler düzenleyicisi bu mektubu şirketleri yaklaşan yaptırımlarla ilgili bilgilendirmek için kullanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC mektubunda, Paxos tarafından çıkarılan stabilcoin olan Binance’in BUSD’sinin kayıtsız bir menkul kıymet olarak hizmet ettiğini belirtti. BUSD şu anda 16,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle kripto alanındaki üçüncü en büyük stabilcoin.

Paxos ve Binance 2019’da bir ortaklık sonrası 2019’da BUSD stablecoin çıkarmaya başladı. Bununla birlikte, SEC’in bildiriminin özellikle Paxos’un BUSD’yi ihraç etmesi, BUSD’yi listelemesi veya her ikisiyle de ilgili olup olmadığı hala net değil.

WSJ’ye konuşan bir Paxos şirket sözcüsü şunları söyledi: “Paxos herhangi bir bireysel konu hakkında yorum yapmıyor”. Binance, BUSD’nin markasını lisanslayan Paxos tarafından ihraç edildiğini söyledi. “Durumu izlemeye devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz hafta New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) da Binance’in BUSD stablecoin’ini ihraç etmesiyle ilgili endişeler nedeniyle Paxos’u incelemeye başladı. Paxos ise bu gelişmeler sonrası ihracı durduracağını duyurdu.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?