SEC’in Yeni Başkanı, Kripto Varlıklara ve Menkul Kıymetlere Odaklanacak!

CNBC yakın zamanda, SEC başkan adayı Gary Gensler’in “yapılacaklar” listesinin en başında hangi görevlerin yer alacağı konusunda görüşlerini paylaştı. Kripto varlıklar, dijital menkul kıymetler, Bitcoin ETF: bunların hepsi listenin başında. Detaylar haberimizde.

Bilindiği üzere ABD Senato’su günün ilerleyen saatlerinde Gensler lehine veya aleyhine oy vermeye başlayacak. CNBC, Gensler’ın SEC başkanı olduğunda ilgileneceği öncelikli görevler arasında uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’nin yanı sıra dijital menkul kıymetler ve dijital varlıklar olduğuna inanıyor. Dijital menkul denildiğinde akıllara ilk gelen varlık, XRP oluyor. XRP topluluğu dört gözle yeni SEC başkanının, Ripple davasını geri çekeceğini umuyor. CNBC’nin bahsettiği gibi Gensler göreve gelir gelmez bu konuyla da ilgilenebilir. Gensler, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) profesörken DLT ve kripto para birimleri üzerine dersler vermiş bir isim. Sonunda Bitcoin ETF’sini onaylayacağına dair umutlar yüksek.

Bitcoin ETF’si bir emtia olarak CFTC’nin yetkisi dahilindedir; ancak, bir menkul kıymet olarak bir hala SEC’in kontrolü altında olacaktır. Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca, SEC Bitcoin tabanlı bir ETF başlatma taleplerini geri çevirdi. Son zamanlarda, en büyük Bitcoin fonu Grayscale, Bitcoin Trust’ı bir Bitcoin ETF’ye dönüştürme niyeti olduğunu doğruladı.

Bunların yanında Gensler’in kripto varlıklarına odaklanacağı varsayımı Coinbase’in, bugün Nasdaq’ta doğrudan listelenecek olmasından kaynaklanıyor. SEC’in kıdemli danışmanı olan Michelle Bond şunları söyledi:

“Bence dijital varlıklar onun [Gensler’in] mirası olacak.”

Bond ayrıca, yeni SEC başkanı Gensler’in muhtemelen kripto borsası kaydı, perakende yatırımcıların korunması, düzenleme ve dolandırıcılık ile manipülasyonla mücadeleye odaklanacağına inanıyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.