Ocak 28, 2022

SEC’in Sıradaki Hedefi Bu Altcoin Olabilir: İnceleme Altındalar!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dijital varlıkları düzenlemek için daha geniş bir hükümet çabasının bir parçası olarak yüksek faiz getirisi sunan birkaç kripto para birimi firmasını araştırıyor.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre, SEC özellikle Celsius Network (CEL), Voyager Digital Ltd. ve Gemini Trust Co.’yu inceleme altına almış durumda. Düzenleyici kullanıcılar firmaların yatırımcılar tarafından yatırılan sanal token’lara faiz öderken kullandığı metodolojiyle ilgileniyor.

Geleneksel finans kurumları, tasarruf hesabı sahiplerine verimde yüzde onda birinden daha az teklif verirken, rapor; kripto token faiz oranlarının %3 ila %18 arasında değiştiğini belirtiyor. Bloomberg, eşitsizliği şu şekilde açıklıyor:

“Firmalar, dijital paralarını diğer yatırımcılara ödünç vererek müşterilere çoğu banka tasarruf hesabından daha yüksek oranlar ödeyebiliyorlar…

Ancak şirketler ürünlerini yetkililere kaydettirmedikleri için düzenleyiciler, potansiyel risklerin yatırımcılara tam olarak açıklanmamasından endişe ediyor.”

ABD’nin Teksas ve New Jersey eyaletlerinin her biri Eylül ayında Celsius Network’e karşı yasal işlem başlatmıştı, ancak şimdiye kadar SEC ne onu ne de diğer iki şirketi yanlış yapmakla suçlamamıştı.

Gemini, Mark Zuckerberg ile Facebook, şimdiki Meta, konusunda yaşadıkları tartışmalar sonucunda ün kazanan ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından 2015 yılında kurulmuş bir kripto borsasıdır.

SEC soruşturmasıyla ilgili olarak, Voyager sözcüsü Mike Legg şunları söyledi:

“Dijital varlıklarla ilgili olsun veya olmasın, finansal hizmet şirketlerinin düzenleyicilerle sürekli diyalog halinde olması normaldir.”

Kripto konusundaki düzenlemeler hız kazanmış gibi görünüyor; KoinFinans tarafından bildirildiği üzere daha bu hafta, Beyaz Saray’ın olası bir icra emri de dahil olmak üzere dijital varlıkları düzenlemek için harekete geçmeyi planladığı haberi ortaya çıktı.

Birkaç gün önce ise Federal Rezerv, genellikle CBDC olarak adlandırılan merkez bankası dijital para birimlerinin artılarını ve eksilerini özetleyen bir rapor yayınladı.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.