Şubat 28, 2023

SEC’in Kripto Baskısı Devam Ediyor: Robinhood’a Soruşturma!

Robinhood Markets, kripto listeleme, kripto saklama gibi kripto operasyonları nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir soruşturma kağıdı aldığını açıkladı.

Sıfır komisyon uygulamasıyla tanınan borsa, kayıtlara geçen son 10k dosyasında FTX‘in iflas başvurusundan bir ay sonra mahkeme celbi aldığını açıkladı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 2022 yılında birçok borsa ve borç verme platformu çeşitli nedenlerden dolayı iflas başvurusu yapmıştı.

Aralık 2022’de, 2022 Kripto İflaslarının ardından, SEC‘den, diğer konuların yanı sıra, RHC’nin desteklenen kripto para birimleri, kripto para birimlerinin gözetimi ve platform operasyonları ile ilgili bir soruşturma celbi aldık.

Robinhood Düzenleyicilerle Karşı Karşıya

Bu, Robinhood’un ABD’li düzenleyicilerin incelemesiyle ilk problemi değil. Nisan 2021’de borsa, coin listeleri, müşteri varlıklarının muhafazası ve çok daha fazlası hakkında bilgi isterken Kaliforniya Başsavcılığı’ndan mahkeme celbi almıştı.

Geçen yıl Ağustos 2022’de New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) Robinhood’a “bir uyum kültürü geliştirmek ve sürdürmek için uygun kaynakları ve dikkati yatırmadığı” gerekçesiyle 30 milyon dolar ceza kesti.

Soruşturma celpleri, ilgili kişi veya kuruluşa karşı yasal işlem başlatılıp başlatılmayacağına karar vermek için gerekli bilgileri elde etmeye yönelik birincil adımlar olarak tanımlamak mümkün.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Robinhood Markets son zamanlarda özellikle kripto borsası FTX’in iflas işlemleriyle ilgili haberlere konu oldu. Bu ayın başlarında borsa, Sam Bankman-Fried‘in borsadaki %7,6 hissesi değerindeki 55 milyon hissesinin geri alımını onayladı. Hisseleri piyasa fiyatından satın alacaklarını söylediler. Ancak, bunun için zaman çizelgesi henüz kesinleşmiş değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?