Haziran 4, 2020

SEC’in “Kripto Annesi” Yeniden Aday Gösterildi

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, ABD Başkanı Donald Trump tarafından ikinci dönem için aday gösterildi. Yarın görevinden ayrılması gereken Pierce, adaylığı incelenene kadar 18 ay görev yapamayacak. Onaylanırsa, kripto para dostu komisyon üyesi 2025 yılına kadar SEC’de kalacak.

Yalnız Bir Kripto Para Dostu

Bilmeyenler için Hester Peirce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) kripto savunucusu olarak biliniyor ve bu nedenle bazen topluluk içinde Kripto Anne olarak adlandırılıyor.

Eski bir Senato yardımcısı olan Peirce, başlangıçta eski Başkan Barack Obama tarafından aday gösterilmişti. Zorlu bir onay sürecinden geçtikten ve kripto çılgınlığının zirvesi sırasında ofisini devraldıktan sonra Peirce, Bitcoin topluluğunun sevgisini kazanmaya devam etti.

Bloomberg’e yakın zamanda verdiği bir röportajda, bir kez daha kripto para birimi endüstrisine olan sevgisini gösterdi ve SEC’i Bitcoin ETF’yi onaylamadığı için ağrı şekilde eleştirdi.

Son olarak SEC’den ayrıldığında kripto yanlısı bir ses olup olmayacağı sorulduğunda Peirce, kendini kripto paralar için bir şampiyon olarak görmediğini söyledi ve şunları ekledi:

“Yenilikler topluma iyi şeyler getirir. Her inovasyonun iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. Bu sadece bir düzenleyicinin işinin yeniliklerin önünde durmak olmadığı anlamına gelir.”

Peirce’in adaylığı onaylanmazsa kripto topluluğu SEC içindeki en büyük kripto destekçisini kaybedecek ve bu da topluluğun çok yakından takip ettiği bir konu. Kripto Anne olarak bilinen Peirce’nin adaylık süreci merakla takip ediliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?