SEC’in “Kripto Annesi” Yeniden Aday Gösterildi

0
277

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, ABD Başkanı Donald Trump tarafından ikinci dönem için aday gösterildi. Yarın görevinden ayrılması gereken Pierce, adaylığı incelenene kadar 18 ay görev yapamayacak. Onaylanırsa, kripto para dostu komisyon üyesi 2025 yılına kadar SEC’de kalacak.

Yalnız Bir Kripto Para Dostu

Bilmeyenler için Hester Peirce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) kripto savunucusu olarak biliniyor ve bu nedenle bazen topluluk içinde Kripto Anne olarak adlandırılıyor.

Eski bir Senato yardımcısı olan Peirce, başlangıçta eski Başkan Barack Obama tarafından aday gösterilmişti. Zorlu bir onay sürecinden geçtikten ve kripto çılgınlığının zirvesi sırasında ofisini devraldıktan sonra Peirce, Bitcoin topluluğunun sevgisini kazanmaya devam etti.

Bloomberg’e yakın zamanda verdiği bir röportajda, bir kez daha kripto para birimi endüstrisine olan sevgisini gösterdi ve SEC’i Bitcoin ETF’yi onaylamadığı için ağrı şekilde eleştirdi.

Son olarak SEC’den ayrıldığında kripto yanlısı bir ses olup olmayacağı sorulduğunda Peirce, kendini kripto paralar için bir şampiyon olarak görmediğini söyledi ve şunları ekledi:

“Yenilikler topluma iyi şeyler getirir. Her inovasyonun iyi bir şey olduğu anlamına gelmez. Bu sadece bir düzenleyicinin işinin yeniliklerin önünde durmak olmadığı anlamına gelir.”

Peirce’in adaylığı onaylanmazsa kripto topluluğu SEC içindeki en büyük kripto destekçisini kaybedecek ve bu da topluluğun çok yakından takip ettiği bir konu. Kripto Anne olarak bilinen Peirce’nin adaylık süreci merakla takip ediliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın