Haziran 20, 2024

SEC’in Ethereum Hamlesi XRP Fiyatında Karşılık Bulabilir!


Devam eden Ethereum soruşturmasının SEC tarafından sonlandırılması sonrası, Ripple davasında olumlu bir karar beklentisi arttı. Buna rağmen, balinalar 52.18 milyon XRP token’ı merkezi borsalara taşıyarak satış baskısı yaratabileceklerini gösterdi.

Son 24 saatte XRP, 0.4992 dolar ile 0.488 dolar arasında dalgalanırken, yazı sırasında 0.4936 dolardan işlem görmekteydi. Fiyat toparlanması sırasında XRP’nin piyasa değeri %0.60 artarak 27.425 milyar dolara ulaştı, ancak 24 saatlik işlem hacmi %51 düşerek 996.7 milyon dolara geriledi. Buna karşılık, opsiyon piyasasında açık pozisyonlar %15.02 arttı, bu da trader’ların fiyat dalgalanmalarına yönelik pozisyon aldığını gösteriyor.

xrp balinaları harekete geçerken fiyatta düşüş riski arttı

XRP/USD 4 saatlik grafikte çift dip formasyonu oluştu, bu da yükseliş dönüşü sinyali olarak kabul edilir. Fiyat, 0.50 dolar seviyesindeki boyun çizgisine doğru ilerlerken, bu seviyenin üzerinde bir kırılma, daha yüksek alım baskısı yaratabilir ve fiyatı 0.56 dolara taşıyabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’de nötr bir duruş sergilerken, bu seviyenin aşılması, potansiyel yükselişten faydalanmak isteyen alıcıları çekebilir. Ancak, RSI 70’in üzerine çıkarsa, trader’lar kar realizasyonu yapmayı düşünebilirler.

Para Akışı Endeksi (MFI) 46’da, alım baskısında hafif bir azalma olduğunu gösteriyor, bu da fiyatın 0.56 dolara ulaşmadan önce bir konsolidasyon aşamasına girebileceğine işaret ediyor. Eğer fiyat 0.488 dolar destek seviyesinin altına düşerse, izlenmesi gereken destek seviyeleri 0.483 dolar ve 0.478 dolar olacaktır.

Özetle, XRP’nin mevcut yükseliş trendi ve balina hareketleri, fiyatın 0.50 dolar seviyesini aşması durumunda 0.56 dolara kadar çıkabileceğini, ancak destek seviyelerinin altında kalırsa daha düşük seviyelere inebileceğini gösteriyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?