Ocak 9, 2020

Seçimler Blockchain Teknolojisi İle Yapılacak!

Blockchain teknolojisi sunduğu şeffaflık avantajı sayesinde, bir çok sektörün gözbebeği haline gelmeye devam ediyor. İlk olarak Bitcoin ile ortaya çıkan ve  daha sonra farklı sektörler için yaygın hale gelen blockchain teknolojisi sektörü büyümeye devam ediyor.

Şeffaflık bir çok sektör ve uygulama için hayati öneme sahip. Bu alanlardan birisi de hiç kuşku yok ki demokrasi. Demokrasinin de ana ayağı seçimler. Blockchain, seçimler için çok kullanışlı ve faydalı bir teknoloji olarak görülüyor. Yıllarca hizmet verecek insanları seçtiğimiz seçimler, hemen hemen her bölgede bazı soru işaretlerine gebe kalıyor. Çünkü teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda, seçimler halen daha kısıtlı teknoloji kullanmaya devam ediyor.

Fakat ABD’den gelen bir haber, Blockchain teknolojisinin olması gerektiği yeri bizlere gösteriyor. ABD’nin Virginia eyaleti yasama organı, seçimlerin iyileştirmesi için bir yasa taslağı hazırlayıp sundu. Bu taslakta seçimlerin blockchain teknolojisi ile entegre bir şekilde çalışması planlıyor.

Tasarı şu anda komite atamasını bekliyor ve mevzuat haline gelmeden önce uzun bir süreç yaşayabilir. Buna ek olarak ise tasarının yaklaşık 8 milyon nüfuslu bir eyaletin oy kullanma sürecini şekillendirecek ve dönüştürecek bir yasa olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Seçim Departmanı oylamada blockchainin maliyet ve faydalarının geleneksel seçim ve kayıt yöntemlerinden çok daha ağır basıp basmayacağını belirleyecek. Buna ek olarak ise departmanın blockchain teknolojisinin uygulanması hakkında daha fazla öneride bulunması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.