Mayıs 10, 2019

SEC’e Yeni Kripto Para ETF’si Başvurusu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yeni bir kripto para borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu aldı.

Bitcoin ve Ethereum portföyü içerecek olan yeni ürün, Crescent Crypto Asset Management’in yan girişimi Crescen Crypto Index Services kuruluşu tarafından oluşturuldu. SEC başvuruyu onaylaması halinde “XBET” kısa adı altında New York borsasında (NYSE) tarafından borsada listelenecek.

Başvuru için verilen dosyada “XBET, bir borsa yatırım fonudur. XBET’in hisselerini satın almaya veya satmaya karar veren yatırımcıların çoğunun borker’lar yoluyla vereceği, aracılık komisyonu ve masrafı ödeyeceği anlamına geliyor. XBET’in hisselerini NYSE Arca’da “XBET” kısa adı altında işlem görmesi düşünülüyor ve diğer halka açık olan işlem gören menkul kıymetler gibi alım-satım işlemlerini işlem günü fiyat teklifleri ile yapılacak.” ifadeleri yazıyor.

SEC, şuana kadar birçok kripto para başvurularına ETF için onay vermedi. 2017 yılından beri kuruma birçok ETF başvurusu geldi. Fakat bunların büyük çoğunluğu, kripto para sektörüne ilişkin güvensizlik nedeniyle onay verilemedi.

Ayrıca büyük yatırımcılara hizmet veren kripto para alım satım platformu olan SFOX, Mayıs ayında Bitcoin’in fiyatına etki edebilecek 3 farklı önemli gelişme arasında ETF kararı gösteriyor. Şirket, SEC’in Mayıs’ta iki Bitcoin ETF başvursunu reddeceğini ya da onaylayacağını, bunun kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde etki edebileceğini söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?