SEC, VanEck’in Bitcoin ETF’i İle İlgili Kararını Haziran Ayına Erteledi

SEC, VanEck’in tarafından yapılan Bitcoin ETF’i başvurusuna ilişkin kararını daha ileri bir tarihe erteledi.

Bitcoin, tarihinde hiç olmadığı kadar popüler ve birçok yeni insan BTC almakla ilgileniyor. Ancak kripto meraklılarının çoğu, Bitcoin’i bir kripto borsasından satın alma konusunda endişeye sahip. Bitcoin tutmanın teknik yönleri (kripto cüzdanları, Bitcoin adresleri ve özel anahtarlar) ise yeni gelenler için kafa karıştırıyor ve bazı yatırımcıları korkutuyor. Tüm bunlar, bir Bitcoin ETF’nin veya borsa yatırım fonunun çekiciliğini artırdı. Kanada şu anda üç Bitcoin ETF’sine sahipken, ABD henüz ticaret için herhangi bir başvuruyu onaylamadı. Son başvurular arasında varlık yöneticisi VanEck de yer alıyordu.

SEC Çarşamba günü yaptığı bir dosyalama işlemine göre, VanEck’in Bitcoin ETF’sini onaylamak veya reddetmek için geçerli olan son tarihi 3 Mayıs’tan 17 Haziran’a kadar 45 gün daha uzattı. SEC’in esasında Bitcoin ETF’i konusunda karar alması için 45 güne kadar süresi bulunuyordu. Düzenleyici kurum, nihai bir karar vermeden önce müzakere penceresini 240 güne kadar uzatabilir. SEC, VanEck ile ilgili kararını ertelemeye devam ederse, şirket Kasım ortasına kadar kesin bir cevap alamayabilir.

Yukarıda belirtildiği üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler tarafından hiçbir Bitcoin ETF’si onaylanmadı. Halihazırda SEC’in önünde 9 aktif Bitcoin ETF dosyası yer alıyor. Buna rağmen kripto para topluluğunun konuyla ilgili umutlu olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.