SEC, VanEck’in Bitcoin ETF’i İle İlgili Kararını Haziran Ayına Erteledi

0

SEC, VanEck’in tarafından yapılan Bitcoin ETF’i başvurusuna ilişkin kararını daha ileri bir tarihe erteledi.

Bitcoin, tarihinde hiç olmadığı kadar popüler ve birçok yeni insan BTC almakla ilgileniyor. Ancak kripto meraklılarının çoğu, Bitcoin’i bir kripto borsasından satın alma konusunda endişeye sahip. Bitcoin tutmanın teknik yönleri (kripto cüzdanları, Bitcoin adresleri ve özel anahtarlar) ise yeni gelenler için kafa karıştırıyor ve bazı yatırımcıları korkutuyor. Tüm bunlar, bir Bitcoin ETF’nin veya borsa yatırım fonunun çekiciliğini artırdı. Kanada şu anda üç Bitcoin ETF’sine sahipken, ABD henüz ticaret için herhangi bir başvuruyu onaylamadı. Son başvurular arasında varlık yöneticisi VanEck de yer alıyordu.

SEC Çarşamba günü yaptığı bir dosyalama işlemine göre, VanEck’in Bitcoin ETF’sini onaylamak veya reddetmek için geçerli olan son tarihi 3 Mayıs’tan 17 Haziran’a kadar 45 gün daha uzattı. SEC’in esasında Bitcoin ETF’i konusunda karar alması için 45 güne kadar süresi bulunuyordu. Düzenleyici kurum, nihai bir karar vermeden önce müzakere penceresini 240 güne kadar uzatabilir. SEC, VanEck ile ilgili kararını ertelemeye devam ederse, şirket Kasım ortasına kadar kesin bir cevap alamayabilir.

Yukarıda belirtildiği üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler tarafından hiçbir Bitcoin ETF’si onaylanmadı. Halihazırda SEC’in önünde 9 aktif Bitcoin ETF dosyası yer alıyor. Buna rağmen kripto para topluluğunun konuyla ilgili umutlu olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın