Eylül 22, 2023

SEC, Ripple Davasında Neden Geçici Temyiz İstiyor? Avukat Açıkladı!


ABD SEC’in eski yetkilisi Marc Fagel, kısa bir süre önce kurumun devam eden Ripple davasında geçici bir temyiz başvurusu için izin arayışının ardındaki temel nedeni tartıştı. Bu açıklama, Binance’in Ripple kararını çok önemli bir yasal emsal olarak göstererek SEC’in temyiz talebini reddetme talebinin ardından geldi.

Fagel, menkul kıymetler davaları konusundaki kapsamlı bilgisiyle SEC’in temyiz başvurusunun, Ripple kararının daha geniş uygulama programı üzerindeki etkilerine karşı koymak için stratejik bir hareket olduğunu doğruladı. SEC’in, yalnızca menkul kıymetlerle ilgili varlıkları ve tokenleri ihraç edenlerle ilgili olsaydı, kararın etrafından dolaşabileceğini belirtti.

Ancak, kararın Coinbase ve Binance gibi kripto borsalarına karşı devam eden davalar üzerindeki potansiyel etkisi temyize gidilmesini gerektirdi.

SEC, bu endişeleri paylaşarak mahkemenin programlı satışlara ilişkin kararının devam eden davalarını önemli ölçüde etkileyebileceğini savunmaya devam ediyor. Ancak mahkeme, SEC’in geçici bir temyiz başvurusunda bulunma talebi hakkında henüz karar vermedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere John Deaton, mahkemenin SEC’in Ripple davasında geçici temyiz başvurusunu tasdik etme talebini reddedebileceğini tahmin etti. Deaton’a göre, mahkeme talebi reddederse, düzenleyicinin karara tam bir temyiz yoluyla itiraz etmek için gelecek yılın sonuna kadar beklemesi gerekiyor.

Borsa avukatları, SEC’in şikayetini reddetmeyi savunmak için Ripple kararını vurguladı. Ripple davasına bakan New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nin, Ripple’ın programlı XRP satışlarının kör teklif işlemleri olduğu ve bu nedenle yatırım sözleşmeleri olarak nitelendirilemeyeceği sonucuna vardığını savundular.

Binance’in argümanı, davasını desteklemek için hızlı bir şekilde Ripple kararına atıfta bulundu. Borsanın duruşu, kararın SEC’in kripto borsalarına karşı daha geniş gündemini baltalayabilecek bir emsal teşkil ettiği yönünde. Avukat Morgan, SEC’in Binance ve Coinbase gibi kripto ile ilgili diğer şirketlerin savunma stratejilerinde Ripple kararından yararlanmasını beklediğini vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?