Eylül 19, 2022

SEC & Ripple Davasında Gelişme: Önergeler Sunuldu


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:44

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ya da bilinen adıyla SEC ve Ripple sanıkları XRP davasında nihayet “Özet Karar” önergelerini sundular. Bununla birlikte, bu aynı zamanda XRP topluluğu da davanın sonucuyla ilgili daha fazla merak etmeye ve sonucu beklemeye başladı.

XRP Dava Özeti Karar Önergeleri Halka Açıldı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Avukat James Filan; Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in bir hukuk meselesi olarak karar almak için dava açtıklarını açıkladı. Bu başvuruların Pazartesi gününe kadar beklenmediğini de sözlerine ekledi. Ancak, Ripple davasında beklenenden daha erken sunuldular. Yapılan önergeler halka açık yayınlandı ve artık herkes tarafından incelenebilir.

Fox Business Gazetecisi Eleanor Terrett, önergeleri sunduktan sonra Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty’nin resmi açıklamasını paylaştı.

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri, yapılan önergeler ile komisyonun yasal sınırları aştığını gösterdiğini belirtti.

SEC’in yasayı uygulama niyetinde olmadığını da sözlerine ekleyen müşavir; bunun yerine yasayı değiştirmeye çalıştıklarını iddia etti. Komisyon, XRP davasının sonucunu göz önünde bulundurarak yargı yetkisini kabul edilemez bir şekilde genişletebileceğini umuyor.

Stuart Alderoty, XRP davasına ilişkin gelişmeleri hızlı bir şekilde yorumladı. İki yıllık kapsamlı davadan sonra bile SEC’in hala herhangi bir yatırım sözleşmesi bulamadığını vurguladı. Tüzük bunu gerektiriyor.

Komisyonun Howey testinin tek bir koşulunu karşılayamadığını da sözlerine ekledi. Alderoty, XRP davasının etrafındaki her şeyin sadece gürültü olduğunu iddia etti. Ancak, ABD Kongresi menkul kıymetler üzerinde yalnızca SEC’e yetki verdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP davasındaki son başvuruların SEC’in yasayı uygulamakla ilgilenmediğini garanti ettiğini belirtti. Komisyonun yetkisini genişletmek için izin verilmeyen çabası olduğunu yankılandı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?