SEC Kararı TRON İçin De Gelebilir Mi? CEO Justin Sun Bu Soruyu Cevapladı!


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından alınan Ripple kararı son zamanların en çok konuşulan olaylarından birisi ve gündemden düşecek gibi durmuyor. Fakat çoğu kişi için tek bir soru akıllara geliyor: “Acaba diğer varlıklara da dava açılacak mı?”

Pek çok yatırımcı için şu an korkulu bir rüya gibi olan bu örnek birçok spekülatif haberin de ortaya çıkmasına neden oldu. Dava silsilesinin devam edeceğini düşünenleri korkutacak cinsten USDT, BNB Coin, Chainlink ve de TRON için davaların açılacağı çokça söylendi.

TRON’un (TRX) içinde bulunduğu bu korkutucu haberlere bir cevap olarak TRON CEO’su Justin Sun Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Tüm dava söylentilerinin yalandan ibaret olduğunu ve ne TRON Vakfı’nın ne Bittorrent’in ABD veya Çin başta olmak üzere herhangi bir kurumun soruşturma açamayacağını söyledi. Açıklamalarında kendisi de dahil olmak üzere kimsenin TRON ağı üzerinde kontrol yetkisinin olmadığını dile getiren Sun şunları da ekledi:

“Ne TRON Vakfı ne de ben dahil diğer yöneticileri doğrulayıcı ağı kontrol edemez, kimin kullandığını veya varlıkların nasıl takas edildiğini belirleyemez. Vakıf, TRON ağı üzerinde katkı sağlayan binlerce araçtan sadece birisi.”

Geçtiğimiz günlerde CV kurucu ortağı Adam Cochran tarafından yayınlanan bir raporda TRON için merkezileşmiş ve tek kişi tarafından sistemde oynanabilir bazı açıkların olduğunu paylaşmıştı. Sun bu konuda raporu tamamen reddetti ve şeffaf olmaya devam edecekleri sözünü yineledi.

Adam Cochran’ın raporuna göre ise SEC, Tron için hala dava açabilir. Çünkü raporda ABD merkezli Bittorrent ve Poloniex şirketleriyle iş ilişkisi olduğu söylenen Sun için suçlamaya yetecek kadar sebep ortaya çıkıyor. Ayrıca Poloniex üzerinde kaldıraç işlemlerinde yüksek işlem gücüne izin verilen bazı TRC20 tabanlı yeni jetonların listelendiği ekleniyor. Poloniex için ABD’li kullanıcılarının kanıtlanması gerçekleşirse BitMEX borsası gibi bazı yaptırımlar gelebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?