SEC ile Ripple Arasındaki Mücadele Kızışıyor: İşte SEC’in Yeni Talebi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki keşif mücadelesi kızışıyor gibi görünüyor. SEC’in kıdemli avukatı Jorge Tenreiro, Ripple’ı XRP’nin durumu ile ilgili aldığı herhangi bir yasal tavsiye hakkında belge üretmeye ve tanıklık etmeye zorlamak için bir talepte bulundu.

SEC, Ripple’ın XRP satışının federal menkul kıymetler yasalarına tabi olup olamayacağına ilişkin 2012 gibi erken bir tarihte “kapsamlı tavsiye” aldığını iddia ediyor. Ayrıca Ripple’ın 2013 ile 2018 arasında “en az” 657 ilgili belgeyi sakladığını iddia ediyor.

Söz konusu hareket, Ripple’in SEC’in bastırmaya çalıştığı anahtar “adil bildirim” savunmasını zayıflatmayı hedefliyor gibi görünüyor:

“Avukatlar Ripple’a yasanın ne söylediğini ve buna nasıl uyulacağını anlattıysa adalet doktrini SEC’e, Ripple ve çalışanlarının fiilen aldıkları bildirimi tam olarak keşfetme hakkı veriyor.” 

SEC, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple çalışanlarının ifadeleri alınmaya başlanmadan önce yukarıda belirtilen belgelere erişmesi gerektiğini iddia ediyor. Düzenleyici, konuyla ilgili gayri resmi bir konferans talep etti.

Bunların yanında daha öncesinde hakim Sarah Netburn, SEC’nin Ripple’a XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeleri sunması için emir verdi. Belgelere, resmi olmayan yazışmalar dahil edilmeyecek.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.