SEC ile Ripple Arasındaki Mücadele Kızışıyor: İşte SEC’in Yeni Talebi!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki keşif mücadelesi kızışıyor gibi görünüyor. SEC’in kıdemli avukatı Jorge Tenreiro, Ripple’ı XRP’nin durumu ile ilgili aldığı herhangi bir yasal tavsiye hakkında belge üretmeye ve tanıklık etmeye zorlamak için bir talepte bulundu.

SEC, Ripple’ın XRP satışının federal menkul kıymetler yasalarına tabi olup olamayacağına ilişkin 2012 gibi erken bir tarihte “kapsamlı tavsiye” aldığını iddia ediyor. Ayrıca Ripple’ın 2013 ile 2018 arasında “en az” 657 ilgili belgeyi sakladığını iddia ediyor.

Söz konusu hareket, Ripple’in SEC’in bastırmaya çalıştığı anahtar “adil bildirim” savunmasını zayıflatmayı hedefliyor gibi görünüyor:

“Avukatlar Ripple’a yasanın ne söylediğini ve buna nasıl uyulacağını anlattıysa adalet doktrini SEC’e, Ripple ve çalışanlarının fiilen aldıkları bildirimi tam olarak keşfetme hakkı veriyor.” 

SEC, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple çalışanlarının ifadeleri alınmaya başlanmadan önce yukarıda belirtilen belgelere erişmesi gerektiğini iddia ediyor. Düzenleyici, konuyla ilgili gayri resmi bir konferans talep etti.

Bunların yanında daha öncesinde hakim Sarah Netburn, SEC’nin Ripple’a XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeleri sunması için emir verdi. Belgelere, resmi olmayan yazışmalar dahil edilmeyecek.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın