Aralık 5, 2022

Uzmandan Kripto Para Yorumu: SEC, Büyük Acıya Neden Olacak!

Kripto para piyasası FTX fiyaskosunun ardından toparlanmakta zorlanıyor. Uzmanlara göre SEC Başkanı Gary Gensler, piyasayı korumak adına birtakım plansız hamleler yapmaya devam ediyor. XRP sahiplerini savunan avukat ise yaşanan gelişmelerin kripto para piyasasındaki sorunları arttırabileceğini belirtti.

Avukat John Deaton, Twitter paylaşımlarında SEC’in eylem planlarına vurgu yaptı. Avukata göre Gary Gensler iki yıldır kripto varlıklarla uğraşıyor. Gensler bu süre zarfında kriptoyla ilgilenen personel sayısı dahi iki katına çıkardı.

Gary Gensler kripto para incelemesi

Nitekim Gary Gensler’ın Ripple, LBRY, Dragon Chain, BlockFi gibi dolandırıcılıkla bağlantısı olmayan durumlarda da yaptırım uygulama çabası gözlerden kaçmadı. BlockFi şirketinin iflasının ardından en büyük ikinci alacaklının SEC olduğu raporlarda görülebiliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP avukatı, 6 ay önce SEC Başkanının kayıtsız menkul kıymetlerle uğraştığı için büyük bir borsayı hedef alacağı ve dava açacağı tahmininde bulunduğunu iddia etti. Nitekim SEC, Coinbase‘e dava açarak söz konusu iddiaları gerçeğe dönüştürmüştü.

XRP avukatına göre fiyatlarda %50 düşüş dahi yaratacak başka büyük bir dava her an gelebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Alfa Omega

    Her ne kadar elimde sadece Xrp olsada, bu piyasada çok büyük oyunlar, manipülasyon lar dönüyor. Xrp de bu oyunların için de. Yani avukat mealen şunu diyor; siz korkun eliniz de ki Xrp Token ları satın, sonrasında da biz gazlayip gideceğiz. Ha yarıya kadar düşer mi? İsterse 0 a gitsin. Satan namerttir

    Cevap Yazın