Mart 24, 2023

SEC Bir Kez Daha Uyardı: Kripto Paralardan Uzak Durun!

SEC, kripto para borsalarına uyguladığı yoğun baskıya devam ederken yeni bir uyarı daha yayınladı. Uyarıda, yatırımcıları “kripto varlık menkul kıymetlerine” yatırım yapmadan önce dikkat etmeleri tavsiyesi yer aldı. Bu yatırımların “son derece değişken ve spekülatif” olabileceğini belirten kurum, yatırımcılar için önemli korumalardan yoksun olabilecekleri görüşü ise dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC yakın zamanda Tron’un kurucusu Justin Sun ve önde gelen borsa Coinbase’e baskı uygulamaya başlamıştı.

Son uyarı, kripto topluluğu arasında düzenleme konusunda netlik olmadığı yönündeki yaygın görüşe rağmen SEC’in Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi’nden geldi.

SEC, menkul kıymet yasalarında uygulanan maddelerin kripto varlıklar için de geçerli olduğunu savunsa da uzman isimler bunun yanlış olduğuna inanıyor. SEC, FTX ve Terra çöküşlerinde görüldüğü gibi bireysel yatırımcıların kayıp yaşama ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyor.

SEC, kripto yatırımları veya hizmetleri sunan kuruluşların federal menkul kıymetler yasaları da dahil olmak üzere ilgili yasalara uymayabileceği konusunda uyardı. Ancak bu, kripto katılımcılarının düzenleyici netlik eksikliği konusundaki sorularını akla getiriyor. Kurum ayrıca yatırımcıları ‘Rezerv Kanıtı’ kavramı konusunda uyardı. Açıklamanın hikayenin yalnızca bir kısmını sağlayabileceğini ekleyerek, rezerv kanıtının “müşterilere işletmenin yükümlülükleri hakkında tüm hikayeyi anlatmadığını” söyledi.

SEC uyarısında dolandırıcı faktörüne ilişkin detaylara da değindi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?