Eylül 16, 2023

SEC, Binance US’e İlişkin Yeni Suçlamalarda Bulundu!


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance US’i “şeffaf” olmamakla suçluyor. Nitekim, yeni bir dosyalama, kripto para borsası tarafında “çok sayıda keşif başarısızlığı” yetkililerin suçlamalarını göstermekte.

Buna ek olarak, SEC tarafından üretilen belgelerden sadece 220’sinin kendilerine ulaştığı iddia ediliyor. Dahası, bu belgeler anlaşılmaz ekran görüntüleri ve tarih ya da imza içermeyen belgelerden oluşuyor. Alternatif olarak, dosyalama, borsa birkaç üst düzey yöneticinin platformdan ayrılmasıyla birlikte gelmiş gibi görünüyor.

SEC ve Binance, borsanın düzenleyici standartlara uyumu konusunda sürekli bir çatışma içindeydi. Taraflar arasındaki mahkeme süreci deavm ederken, SEC borsanının davranışlarını eleştirmeye başladı. En büyük anlaşmazlıklar ise “keşif” konusunda oluyor.

Nitekim SEC, Binance’i keşif sırasındaki başarısızlıklarında “şeffaflık eksikliği” ile suçladı. Daha sonra, borsanın ABD’deki holding şirketi BAM’ın yalnızca 220 belgeyi başarıyla ürettiğini ve bunların çoğunun yetersiz veri içerdiğini belirtiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC, Haziran ayında Binance aleyhine 13 suçlama içeren bir dava açmıştı. Şimdi, dosyalama SEC tarafından müşteri varlıklarının Ceffu adlı bir cüzdan saklama hizmeti tarafından kontrol edilmesiyle ilgili endişeleri gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?