SEC Başkanı Gary Gensler, Birçok Kripto Paranın Aslında Menkul Kıymet Olduğunu Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Temsilciler Meclisi tarafından düzenlenen bir gözetim duruşmasında (oversight hearing), Demokratik Kongre Üyesi Mike Quigley’e menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto para birimi olduğunu söyledi:

“Menkul kıymetler yasalarına giren birçok kripto token’ı olduğunu söylemekte haklısınız ve SEC yasayı uygulamaya çalışıyor. Ancak binlerce token var ve sadece 75 eylem gerçekleştirebildik. Şu anda uyumlu olmayan başka token’lar da var.”

Gensler hazırladığı ifadesinde, kayıt dışı menkul kıymetlere yatırım yapan varlık yöneticilerinin de incelemeye alınabileceğini söyledi. Kripto para birimi alanına dahil olan fonlara “biraz ilgi” olduğunu da ekledi.

Gensler ayrıca, borsaları düzenlemek için Kongre ile çalışma niyetini yineledi:

“Son haftalarda, bildirilen işlem hacmi günlük 130 milyar dolar’dan 330 milyar dolar’a kadar değişti. Bununla birlikte, token’lar kayıtsız kripto borsalarında işlem gördüğü için bu rakamlar denetlenmez veya düzenleyici makamlara bildirilmez. Bu, kripto varlık piyasalarındaki birçok yasal boşluktan sadece biri.” 

SEC başkanı şu anda kripto alanındaki yasal boşlukları doldurmak için diğer federal kurumlarla birlikte çalışıyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.