SEC Başkanı Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

ABD’nin yeni Hazine Başkanı olması beklenen Janet Yellen’ın kongre sırasında lider kripto para birimi Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında terörizmin finansmanı ve kara para aklamada kullanıldığı için endişeliyim açıklamaları sonrası düşüşe geçen Bitcoin düşüşleri devam ettiriyor.

Bitcoin düşüşünü devam ettirse de ABD’den pozitif haberler geliyor. Mira Christanto’nun twitter hesabından yapmış olduğu paylaşıma baktığımızda, CNBC yeni SEC başkanı Gary Gensler’ın Bitcoin ve kripto para birimlerine karşı yapmış olduğu açıklamaları paylaştı.

Gensler, kripto para birimlerine karşı düzenlemede aceleci olunmaması gerektiğini vurguladı, ayrıca Bitcoin’in ponzi olmadığını da belirtti. Gensler, insanların neden kripto para birimlerine karşı ilgisini artığı hakkında açıklamalarda yaptı ve şu cümleyi söyledi:

“Mevcut ödeme altyapılarının bir çok konuda yetersiz kalması nedeniyle insanların kripto paralara ihtiyaç duyuyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.