Kasım 23, 2022

SBF Çalışanlarına Mektup Gönderdi: FTX’i Kurtarabiliriz!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), geçtiğimiz günlerde şirket çalışanlarına mektup gönderdi. SBF mektupta özür dilemeye devam ederken, şirketin kurtulma şansı olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Finans alanında çalışan gazete Liz Hoffman, SBF’nin şirket mektuplarına gönderdildiğini iddia edilen bir mektubu paylaştı.

Mektupta FTX borsasının mevcut teminat ve yükümlülüklerin ne derece zor olduğu bilgisi de mevcut.

FTX ve Alameda tarafından tutulan kripto teminatı, 60 milyar dolardan 10 milyar doların altına düştü. Teminatın borsanın kendi tokenı olan FTT’yi de içermesi sorunları daha da derinleştirdi.

Ancak SBF, FTX’in sonuçlarını değiştirebilecek bazı açıklamalar yaptı.

SBF, FTX Borsasını Kurtarabilirdik!

SBF, FTX’in hala değerli olabileceğini iddia etti. İflasın açıklandığı sırada yatırımcıların milyarlarca dolar akıtmaya hazır olduğunu iddia etti.

“Muhtemelen önemli miktarda fon toplayabilirdik. 11. Bölüm iflas belgelerini imzalamamdan yaklaşık sekiz dakika sonra milyarlarca dolarlık finansmana potansiyel ilgi geldi.”

SBF, gelen bu finansman ile müşterilere varlıklarını iade edebileceklerini ve FTX’i kurtarabileceklerini iddia etti. Eski CEO’ya göre milyarlarca dolarlık ilgi hala var. Ancak işler şu an kontrol edilemeyecek bir seviyeye geldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yeni FTX CEO’su John Ray’in SBF’nin artık şirkette bir rolü olmadığını doğruladığını bildirdi.

Gazeteci FTX’in çöküşünün “sadece bankaya yapılan bir saldırı gibi göründüğünü” belirtirken, diğerleri bu sözlere ikna olmadı. Bir kripto ihbarcısı olan Autism Capital, SBF’nin sorumluluktan kaçtığını söyledi.

“Buradan çıkarılacak sonuç, bu fiyaskoya yol açan faktörlerin kendi kontrolünde olduğunu kabul etmeyen bir sorumluluk yokluğudur.”

Reuters, SBF’nin ebeveynleri ve üst düzey yöneticilerinin mülk satın alma çılgınlığını ortaya çıkardı. Makaleye göre, son iki yılda Bahamalar’da yaklaşık 120 milyon dolar değerinde en az 19 mülk satın aldılar. Buna ek olarak, firmanın birimlerinden biri Bahamalar’da üst düzey personeli için ev ve tatil mülkleri satın alarak 300 milyon dolar harcadı.

FTX ve Alameda’nın 3,7 milyar dolar zararda olduğunu iddia ettiğini bildirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?