Satoshi Nakamoto, Ne Kadar Bitcoin’e Sahip?

En güvenilir kripto gözlemcilerinden biri olan Whale Alert, Bitcoin’in gizemli mucidi Satoshi Nakamoto’nun sahibi olduğu Bitcoin miktarını açıkladı.

Dünyanın önde gelen blockchain ve analiz hizmeti firması olan Whale Alert, Satoshi’nin yaklaşık 10.9 milyar dolar değerinde 1.125.150 Bitcoin çıkardığını keşfetti.

Twitter ve Telegram aracılığıyla blockchain izleme ve araştırma sorumluluğuna sadık kalan Whale Alert araştırmacılarına göre Satoshi madenciliği, “Patoshi” adı verilen bir desen ile gerçekleştirdi. Bunun yanında Patoshi’nin Satoshi’ye ait olan blokların daha fazla izole halde kalmasına yardımcı olduğu belirtildi.

Sıkı bir değerlendirmeden sonra, Whale Alert sonunda Patoshi’nin Bitcoin kurucusu tarafından işletildiğinden emin olduğunu açıkladı. Whale Alert, Bitcoin’in bu kadar inanılmaz bir parçasının Satoshi tarafından çıkarılmış olmasına rağmen, kendisine büyük bir servet tahakkuk etmemiş olabileceğini bildirdi.

Ayrıca, Patoshi madencisinin ana hedefleri, büyüyen Bitcoin ağını gelecekteki siber saldırılardan korumak ve iyi durumda tutmaktı.

Satoshi Nakamoto Kimdir?

Kripto sektöründeki en büyük muğlaklıklardan biri, Bitcoin’in gerçek mucidini tanımlamaktır. 2008 yılında kurulan ve 2009 yılında uygulanan dev kripto para birimi Bitcoin, finans dünyasına ademi merkeziyet getirerek bankacılık operasyonlarına veya belirli şahıs şirketlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmıştır.

Bu ağın kurucusunun kim olduğu konusunda internette çeşitli komplolar bulunmaktadır. Bununla birlikte, Satoshi Nakamoto adı, Bitcoin’i icat eden kişi yada kişiler tarafından orijinal kimliklerini gizlemek için kullanılmıştır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.