Satoshi Nakamoto Endişesi Bitcoin Fiyatını Düşürdü

0
282

BTC fiyatı, meşhur Satoshi Nakamoto’nun bazı paraları taşıdığına dair bir söylenti karşısında 472 dolar civarında düştü.

Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk ayda çıkarılan yaklaşık 40 Bitcoin bugün taşındı, değeri 500.000 dolara yakın. O dönemde sadece birkaç Bitcoin madencisi vardı. Söz konusu adresin kime ait olabileceğiyle ilgili insanlar tahminde bulunmaya başladı. Bazıları bu tarihlerde Satoshi Nakamoto’dan başka madencinin olmadığını, bu adresin Satoshi’ye ait olabileceğini söyledi. Bazıları ise bu adresin Satoshi’nin birlikte çalıştığı isimlerden birine ait olabileceğini öne sürdü. Büyük kripto para hareketlerini takip eden bir twitter hesabı olan WhaleAlert, “40 BTC (391.055 Dolar) olası Satoshi’nin sahip olduğu cüzdandan (2009’dan beri uykuda olan) bilinmeyen cüzdanına aktarıldı.” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Bazı piyasa yatırımcıları, Satoshi Nakamoto veya 11 yıl öncesinden gelen bir başka ismin güçlü bir satış yapabileceği endişesiyle ellerindeki BTC’leri sattılar. Bu yüzden haber ortaya çıkar çıkmaz Bitcoin’in fiyatı 9.100 dolara kadar düştü. Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili şunları söyledi:

“Büyük ihtimalle bu Satoshi değildir. Kanıtlanamamasına rağmen, benzer bir durum daha önce yaşanmıştır. Çok heyecanlanmayın. Kripto da sadece başka bir gün.”

Söz konusu cüzdan sahibinin Satoshi olmadığı düşünülüyor. Ama küçük bir ihtimal bile yatırımları endişelendirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın