Ocak 22, 2024

Satoshi Döneminden Kalan Ethereum Cüzdanı Uyandı: 8,5 Yıldır Hareketsizdi!

Satoshi döneminden kalan eksi bir Ethereum cüzdanı yakın zamanda yeniden harekete geçti. Whale Alert’a göre dcüzdanda bulunan 133 ETH token (329.400 dolar değerinde) yaklaşık 8,5 yıldır hareketsiz kaldıktan yeniden aktif oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda da birçok eski Ethereum cüzdanı harekete geçmişti. Örneğin, 200 ETH içeren bir cüzdan 14 Ocak’ta yine 8,5 yıllık hareketsizliğin ardından harekete geçmişti.

Benzeri bir hareket de 23 Aralık’ta 11.640 ETH içeren bir cüzdanda meydana gelmişti. 2000 ETH içeren bir diğer önemli cüzda da yine bu cüzdanlara benzer şekilde 8 yıllık sessizliğin ardından harekete geçmişti.

Ethereum madencilik öncesi dönemde aktif edilen cüzdanların uzun bir aradan sonra harekete geçmesi elbette dikkat çekici. ETH söz konusu dönemde madencilik içermediği için henüz halka açık bir varlık sayılmıyordu. Topluluk da bu uzun bir aradan sonra yeniden harekete geçen bu cüzdanlarla birlikte birçok spekülasyon yaptı. Bazıları sahiplerin sadece cüzdan şifrelerini bulduğunu belirtirken, bazıları da finansal hamlelerini yeniden şekillendirdiklerini iddia etti.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?