Mart 30, 2024

Satoshi Döneminden Kalan Bitcoin Cüzdanı 11 Yıl Sonra Uyandı: Spekülasyonlar Arttı!


11,7 yıldır uykuda olan bir Bitcoin cüzdanı yeniden harekete geçerek kripto para piyasasında dikkat çekmeyi başardı. Whale Alert, “34.726.301 dolar değerinde 500 BTC içeren hareketsiz bir adresin 11,7 yıl sonra etkinleştirildiğini” tespit ederek spekülayonları tetikledi.

Kripto para topluluğu Bitcoin cüzdanının beklenmedik karşısında hala şaşkınlık içindeyken, on-chain analitik platformu Lookonchain balinanın bir sonraki hamlesinin beklenmedik olduğunu vurguladı.

Lookonchain’e göre, 500 BTC içeren etkinleştirilmiş cüzdan tüm bakiyesini birden fazla yeni cüzdana aktardı. Cüzdan, söz konusu 500 BTC’yi 14 Temmuz 2012’de BTC fiyatının yalnızca 7,57 dolar olduğu dönemde toplam 3.786 dolar karşılığında almıştı.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin şu anda son 24 saatte %0,63 artışla 70.130 dolardan işlem görüyor. Bu olay, cüzdanın BTC’nin ilk yıllarına dayandığı göz önüne alındığında, kripto topluluğu içinde bir spekülasyonları tetiklemesi çok zaman almadı.

Bu eski cüzdandan 500 BTC’nin transferi, büyüklüğü ve coinlerin dokunulmadan kaldığı sürenin uzunluğu açısından dikkate değer. Fonların ani hareketi, sahibinin kimliği ve neden şimdi harekete geçmeyi seçtiği konusunda soruları gündeme getiriyor.

Mevcut fiyatlarla, BTC zulası şu anda 34,7 milyon doların üzerinde bir servet değerinde, başlangıçtaki 3.786 dolarlık değerden yaklaşık %916.434’lük bir artış, eğer durum buysa sahiplerinin kalma gücünü haklı çıkarıyor.

Fonların birden fazla yeni cüzdana dağıtılması, varlıkları çeşitlendirmek veya gelecekteki işlemlere hazırlanmak için stratejik bir karar anlamına gelebilir. Aktarılan Bitcoinler yeni cüzdanlara doğru yol alırken, kripto topluluğu başka gelişmeleri yakından izlemeye devam ediyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?