Şaşırtıcı 2 Yeni Bitcoin Verisi!

Olumlu temel eğilimlere rağmen, kripto para birimi endüstrisinde yer alan herkes Bitcoin’de yükseliş beklemiyor.

Kısa süre önce Bitcoin’in 9.000 doların altına düşeceğini söyleyen Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff örneğini ele alalım. Schiff şunları söyledi:

“Altın 1.800 doların hemen altındaki direnci, Bitcoin ise 9 bin doların hemen üzerindeki desteği yavaş yavaş yok ediyor. Hem bu direncin hem de desteğin kaybolmasını, altının yükselirken Bitcoin’in çökmesini bekliyorum.”

Volatil fiyat hareketine rağmen, dolaşımdaki Bitcoin’in çoğunluğu aktif değil. Bir blockchain analitik firması olan Glassnode’den elde edilen verilere göre, hareket etmeyen paraların oranı %62’ye ulaştı (tüm zamanların en yüksek seviyesi). Üstelik, Bitcoin arzının %77’si şu an kârlı durumda. Yani, tüm BTC’lerin %77’si alındığı fiyatın üzerinde bir değere sahip ve şu anda kâr için satılabilir. Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft konuyla ilgili şunları söyledi:

“BTC arzının bir yıldan uzun süredir hareket etmeyen miktarı: %62. BTC’nin kâr durumundaki tedarik miktarı: 77%. Anlamı: Birçok yatırımcı Bitcoin’i nakite çevirerak kâr sağlayabilir, ama bunun yerine ellerinde tutmayı tercih ediyor. Nasıl Bitcoin boğası olamazsınız?”

Birçok yatırımcı karlı bir şekilde para kazanabilir, ancak bunun yerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Bu durum potansiyel satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Diğer metrikler de Bitcoin yatırımcıları arasında HODLing eğilimini destekliyor. Bugün farklı bir haberde bildirdiğimiz üzere Peter Schiff Twitter üzerinden bir anket düzenledi. Anket aracılığıyla, birçok kişi BTC’yi yıllarca tutacaklarını söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.