Şaşırtan Tutuklanmayla İlgili, Ethereum Vakfı’ndan Açıklama!

Sitemizde dün yayınlanan bir haber de Ethereum Vakfında araştırmacı olarak çalışan Virgil Griffith, FBI tarafından tutuklandığı bilgisini paylaşmıştık. Ardından Ethereum Vakfı, Ethereum’un Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

[irp posts=”8247″ name=”Ethereum Çalışanı ABD’de Tutuklandı!”]

Edinilen bilgilere göre Ethereum Vakfı, e-posta ile gönderilen bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Vakıf, Virgil Griffith’e karşı yöneltilen suçlamalardan haberdar. Vakfın Adalet Bakanlığı’nın başvurusunda bahsedilen olaylarda herhangi bir şekilde temsil edilmediğini doğrulayabiliriz. Vakıf, kişisel bir mesele olan böyle bir seyahati ne destekledi ne de onayladı. Gelişmeler oldukça izlemeye devam edeceğiz.”

Ethereum Vakfı, durumu ‘kişisel bir mesele’ olarak değerlendirmiş olsada söz konusu tutuklama ile ilgili birçok iddia var. Bunlardan birisi de; Virgil Griffith’in Nisan ayında Kuzey Kore’ye seyahat ederek ülkede ki yaptırımları aşmasına yardımcı olmak amacıyla kripto para konusunda üst düzeyde teknik bilgi sağladığını ve bu şekilde ABD yaptırımlarını tehlikeye attığı yönünde.

Son olarak Virgil Griffith’in, Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasasını ihlal etmek suçundan en fazla 20 yıllık hapis istemiyle yargılanacağı söyleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.