Şaşırtan Tutuklanmayla İlgili, Ethereum Vakfı’ndan Açıklama!

0
430

Sitemizde dün yayınlanan bir haber de Ethereum Vakfında araştırmacı olarak çalışan Virgil Griffith, FBI tarafından tutuklandığı bilgisini paylaşmıştık. Ardından Ethereum Vakfı, Ethereum’un Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

İlgili Haber  Ethereum Çalışanı ABD'de Tutuklandı!

Edinilen bilgilere göre Ethereum Vakfı, e-posta ile gönderilen bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Vakıf, Virgil Griffith’e karşı yöneltilen suçlamalardan haberdar. Vakfın Adalet Bakanlığı’nın başvurusunda bahsedilen olaylarda herhangi bir şekilde temsil edilmediğini doğrulayabiliriz. Vakıf, kişisel bir mesele olan böyle bir seyahati ne destekledi ne de onayladı. Gelişmeler oldukça izlemeye devam edeceğiz.”

Ethereum Vakfı, durumu ‘kişisel bir mesele’ olarak değerlendirmiş olsada söz konusu tutuklama ile ilgili birçok iddia var. Bunlardan birisi de; Virgil Griffith’in Nisan ayında Kuzey Kore’ye seyahat ederek ülkede ki yaptırımları aşmasına yardımcı olmak amacıyla kripto para konusunda üst düzeyde teknik bilgi sağladığını ve bu şekilde ABD yaptırımlarını tehlikeye attığı yönünde.

Son olarak Virgil Griffith’in, Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasasını ihlal etmek suçundan en fazla 20 yıllık hapis istemiyle yargılanacağı söyleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın