Haziran 5, 2023

Listede SHIB de Var! Santiment Yorumladı: Bu Altcoin Fiyatları Değerinin Altında!


Kripto para analiz platformu Santiment, Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Shiba Inu (SHIB) gibi önemli altcoin ‘lerin şu anda değerinin altında olabileceği düşüncesinde.

Santiment, bu altcoin‘lerin gerçekleşen kapitalizasyonlarının üzerinde piyasa kapitalizasyonlarına sahip olduğunu ve bunun da büyüme potansiyeline işaret ettiğini belirtti.

Listede yer alan diğer altcoin’ler ise DOGE, MATIC, UNI ve LINK gibi varlıklardan da oluşuyor. Santiment, kısa, orta ve uzun vadeli gerçekleşmiş kapitalizasyonların analizine dayanarak, bu kriptoların önümüzdeki yaz aylarında zemin kazanabileceğini öne sürdü.

Piyasa verilerine bakıldığında ise bu varlıkların oldukça karmaşık bir performans gösterdiği görülebiliyor. XRP son bir haftada %11,6 yükselirken, diğer varlıklar daha düşük oranda büyüdü. ADA aynı süre zarfında %1,3 yükselmeyi başarırken, aralarında bir korelasyon olmaması beklentilere uygun olarak gerçekleşti.

Öncü kripto varlık Bitcoin ise bir haftada %3,8’lik düşüş kaydetti, Ethereum ise aynı süre zarfında %1,4’lük düşüş kaydetti. Öncü varlıklarda bu düşüş, altcoin piyasasında da olumlu bir karşılık vermiş gibi görünüyor. Ancak düşük fiyatlar bazı yatırımcılar tarafından yatırım fırsatı olarak yorumlanmış da olabilir.

Gelen bu analizler belirli teknik verilere dayansa da fiyatın gidişatına ilişkin net ve somut bir kanıt sunmamaktadır. Bu nedenle yatırım stratejilerinizi kendiniz araştırarak ve farklı varyasyonları kullanarak gerçekleştirmeniz oldukça önemli. Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?