Eylül 29, 2023

Santiment Uyardı: %40 Patlayan Bu Altcoin’e Dikkat, Düşüş Gelebilir!


Analitik platformu Santiment, Bitcoin için dikkat çeken bir analiz paylaştı. Analizinde ABD doları endeksini (DXY) baz alan firmaya göre lider kripto varlığı yakın zamanda yükselişe geçebilir. İşte detaylar…

Analitik firması, kripto varlıklarında ve S&P 500 hisse senedi endeksinde görülen düşüşün arkasındaki nedenleri dolar endeksi ile ilişkilendirdi. Santiment’in bildirdiğine göre dolar endeksi (DXY) on ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Santiment, DXY’nin bu yükselişinin kripto varlıkları ve S&P 500 endeksini olumsuz etkilediğini söyledi. Dolar Endeksi, ABD dolarının diğer önemli para birimleri karşısındaki değerini ölçer ve bu nedenle küresel finansal piyasalar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. On ayın en yüksek seviyesine ulaşması, doların gücünü ve cazibesini artırarak alternatif yatırım varlıklarına olan talebi sınırlayabilir.

Ancak, ilginç bir şekilde Bitcoin, bu güçlü dolar ortamına rağmen nispeten istikrarlı kaldı. Son iki hafta boyunca Bitcoin, %5 düşen S&P 500 endeksine rağmen neredeyse başabaş noktasında seyretti. Bu, Bitcoin’in DXY’nin etkisine karşı direnç gösterdiğini gösteriyor olabilir. Dahası, “DXY sakinleştiğinde bir kırılmanın gelebileceğinin göstergesi olabilir.”

Lider kripto para birimi basın zamanında 26.459 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoin’lere dönersek Santiment, Maker (MKR) konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Bunun nedeni MKR’ın iki haftadan biraz fazla bir süre içinde %40’ın üzerinde bir artış göstererek 16 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış olması:

“Borsalara taşınan MKR girişi, en azından geçici bir yerel zirve için dikkatli olunması gereken bir durum.”

Santiment, Dogecoin (DOGE) gibi meme coin’ler hakkında da şunları dile getirdi:

“Temmuz ortasındaki kripto piyasası yerel zirvesinden bu yana altcoin’ler kazançtan çok düşüş gördüğünden, meme coin’ler bir süredir olduğundan daha küçük bir genel trader ilgisi oranı gösteriyor. Özellikle DOGE 2020’den bu yana en düşük konuşulma oranına sahip.”

Dogecoin, bu yazının yazıldığı sırada temmuz ayında ulaştığı beş ayın en yüksek seviyesi olan 0,0838 dolardan yaklaşık %27 düşüşle 0,0609 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?