Ocak 30, 2024

Santiment Kripto Balinalarının İlgi Odağını Açıkladı: Buraya Yükleniyorlar!

Önde gelen kripto analiz firması Santiment büyük balinaların şu anda Stabilcoin ‘lere yüklendiklerini açıkladı.

Anliz firması Tether (USDT), UDSC, Dai (DAI), BUSD, TrueUSD (TUSD) ve Pax Dollar (PUSD) dahil olmak üzere en büyük altı stabilcoin’in birleşik piyasa değerinin sadece dört ayda 9,42 milyar dolar arttığını belirtti.

Ek olarak analiz firması stabilcoin’lerin piyasa değerlerindeki artışın nedenini açıkladı. Firma bu artışın 5 milyon dolardan fazla dijital varlığa sahip balinaların büyük miktarlarda stabilcoin almasıyla gerçekleştiğini belirtiyor.

Santiment’e göre, balinalar şu anda birleşik stabilcoin arzının yarısından fazlasını elinde tutuyor.

Firma stabilcoin piyasa değerlerindeki artışın kripto için yükseliş etkisi yarattığını vurguluyor. Ek olarak bunu piyasaların daha fazla ralliye tanık olması için “gerekli bir bileşen” olarak nitelendiriyor.

USDT sahiplerinin faaliyetlerine daha yakından bakan Santiment, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto sahiplerinin dolara sabitlenmiş dijital varlıklarını borsalara gönderdiğini söylüyor. Santiment’e göre borsalara USDT girişi, kripto piyasalarının daha fazla ralli için hazırlandığını gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum’un ilgili arzları ETF (borsa yatırım fonu) onaylarının ardından borsalardan çıkmaya devam ederken, ilginç bir gelişme de Tether’in mevcut arzının yaklaşık %4’ünün beş hafta içinde borsalara geri döndüğünü görmesi oldu.”

Bu haber yazıldığı sırada BTC, geçtiğimiz gün yaklaşık %3 artışla 43.439 dolar değerinde.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?