Eylül 14, 2022

Santiment: Bu Altcoin Bir Numaralı Meme Coin Olabilir!

Kripto analitik firması Santiment, tartışmalı bir altcoin’in lider meme coin olarak Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) yerini alabileceğini savunuyor.

Mtkachuk olarak bilinen bir Santiment analisti, yeni bir analizde, orijinal Terra blockchain’inin yerel token’ı olan Luna Classic’in (LUNC) artık “meme kral tacını” elinde tuttuğunu söylüyor.

“Sadece fiyat ve hacim modellerine bakarsak, şu anda LUNC’de bir yıl önce DOGE’de olanlara çok benzer bir yapı var: 

Her ikisi de önce yükselişe geçti, ardından düz bir konsolidasyon izledi ve sonrasında gerçek çılgınlık başladı. Sosyal verilere bakıldığında benzer bir tablo ortaya çıkıyor.” 

dogecoin sosyal medya

Santiment ayrıca, LUNC ile ilgili anahtar kelimelerin sosyal trendlerinde 1. ve 8. sıralarda yer aldığını ve bunun da “kitle ilgisinin bir başka işareti” olduğunu belirtti.

Terra luna

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Luna Classic’in ekosistemi, Terra’nın lider stablecoin’i TerraUSD’nin (USTC) ayrılmasından sonra Mayıs ayı başlarında çöktü. UST ile, dolar karşısında bire bir değiş tokuş yapılması hedeflenmişti. Terra, Mayıs ayı sonlarında halefi olan yeni bir blockchain duyurdu ve ona orijinal Terra (LUNA) adını verdi ve eski çökmüş blockchain’i Luna Classic oldu.

LUNC yazı yazılırken 0.000282 dolardan seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre 32. sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık %21 değer kaybetti. LUNC’nin son zamanlardaki dalgalı fiyat hareketi, meme coin olma potansiyelini gözler önüne seriyor.

Santiment analizi şu sözlerle noktaladı:

“Bir sonraki adımda, LUNC’de 1000 başına 0.25 dolar civarında bir düşüş görürsek, ardından son yükselişle 0.8 doların üzerine çıkarsa, kripto topluluğunun gerçekten geçmişten hiçbir şey öğrenmediğini ve bugünkü olayın tıpatıp benzerinin tekrar gerçekleşmesinin sadece an meselesi olduğunu güvenle söyleyebiliriz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?