Şubat 20, 2024

Santiment Altcoin Yatırımcılarına İlişkin Çarpıcı Detaya Dikkat Çekti!


On-chain analitik firması Santiment, yakın tarihli bir X gönderisinde dikkat çeken bir detay paylaştı. Santiment, altcoin sahiplerinin, birçok kripto için haftalarca süren patlayıcı fiyat hareketinin ardından gerçekleşmemiş büyük kazançları tuttuğunu belirtti.

Santiment, X hesabında yaptığı paylaşımda birkaç durgun altcoin dışında, kripto projelerinin “büyük çoğunluğunun” sahiplerine önemli kazançlar sağladığını belirtti.

Orta ve uzun vadeli bir zaman diliminde ortalama bir cüzdan, Ekim 2023’ün ortasından itibaren piyasa yeşile döndüğünden beri altcoin’lerden “anlaşılabilir derecede yüksek karlar” kaydetti. Bununla birlikte, blockchain analiz platformu yatırımcıları sinyallerinin artık “aşırı alım” seviyelerini gösterdiği konusunda da uyardı.

Santiment ayrıca, piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) metriğine dayanarak, 4+ aylık bir rallinin ortasında olan altcoinlerde yeni pozisyonlar açmanın yüksek riskli bir hareket olduğunu öne sürdü.

santiment altcoin yatırımcılarına ilişkin detayları paylaştı

Bu kesinlikle kripto para biriminin büyük bir düzeltmenin eşiğinde olduğu şekilde yorumlanmamalıdır. Ancak geçmişe dayanarak, MVRV metriği, piyasalar 4+ aylık bir dalgalanmanın ortasındayken yeni pozisyon satın alma veya açmanın ortalamadan daha yüksek bir risk olduğunu ortaya koyuyor.”

MVRV, toplam piyasa değerinin bir varlığın gerçekleşen değerine bölünmesiyle elde edilen orandır. Bir varlığın fiyat hareketinin yerel tepe ve dip noktalarını bulurken kullanılmaktadır.

Öte yandan Santiment, Ocak ayının başlarında çoğu altcoinin gelişmek için Bitcoin fiyatının istikrarına bağlı olduğunu da belirtti. CoinGecko verilerine göre, Ethereum (ETH) fiyatında %10,54’lük bir artış yaşanırken, Cardano (ADA) son yedi gün içinde %13,59 oranında yükseldi. Polygon (MATIC) da aynı süre içinde %13 yükseldi.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?