Mart 20, 2024

Santiment Altcoin Piyasası için Fırsat Aralığını Paylaştı: İşte O Varlıklar!


Geçtiğimiz hafta, Ethereum (ETH) fiyatındaki %22’nin üzerindeki düzeltme, altcoin piyasasında daha sert bir düzeltme sürecini tetikledi. Piyasa şu anda düşüş eğiliminde olmasına rağmen, on-chain veriler ve piyasa analistlerinin görüşleri, bu dönemin alım için uygun bir zaman olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin’in Salı günü 61.700 dolara kadar gerilemesi, Santiment’in analizlerine göre, kripto piyasasında potansiyel fırsatları gözler önüne seriyor. Santiment’in MVRV Fırsat ve Tehlike Bölgesi Modeli’ne göre, birçok altcoin uygun bir orta vadeli ticaret bölgesine ulaştı.

Bu “fırsat bölgesi”, bir varlığın 30 günlük, 90 günlük ve 365 günlük ortalama cüzdan getirilerinin topluca negatif bölgeye girdiği zamandır. Santiment, mevcut piyasa koşullarından faydalanmak isteyen yatırımcılar için bu fırsat bölgesinde dikkate değer adaylar belirliyor. Bunlar arasında BOUNCE, Lido, OmiseGO, Storj ve Synthetix gibi altcoin’ler, dalgalı piyasa koşullarında stratejik yatırım fırsatları sunuyor.

santiment altcoin piyasası için fırsatları paylaştı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ali Martinez, Polygon fiyat hareketlerini tahmin ederken TD Sequential göstergesinin önemli doğruluk gösterdiğini vurguluyor. Şu anda, gösterge $MATIC için bir alım fırsatı sinyali veriyor ve 0,92 dolarlık destek seviyesinden potansiyel bir toparlanmaya işaret ediyor. Bu gelişme, Polygon için olumlu bir tablo çiziyor ve piyasa performansında canlanma bekleniyor.

Kripto analisti Michael van de Poppe, yatırımcıların düşük fiyatlardan faydalanması için önemli bir fırsat olduğunu belirtiyor. Genel bir kural olarak, boğa döngüleri sırasında %25 ila %60 arasında indirim gören altcoinlere yatırım yapılmasını öneriyor. Bu tür altcoinlerden biri, şu anda önemli bir indirim sunan ve yeni bir yükseliş eğilimine hazır olan Arbitrum (ARB) olarak öne çıkıyor. Dünkü %25’lik düzeltmenin ardından, ARB fiyatı bugün erken saatlerde %5 artarak 1,66 dolara yükseldi.

Van de Poppe’un dikkat çektiği bir diğer popüler altcoin ise Chainlink. LINK/BTC çifti, büyük bir kırılma ve gelecekteki dalgalanmalar için iyi bir kurulum sergiliyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?