Şubat 10, 2022

Santiment Açıkladı: Mega Bitcoin (BTC) Balinaları Son Yedi Haftada Agresif Bir Şekilde BTC Biriktiriyor!

Kripto analitik firması Santiment, mega Bitcoin (BTC) balinaların 2021’in sonundan bu yana Bitcoin (BTC) biriktirdiğini tespit etti.

Twitter’da paylaşım yapan şirket, 23 Aralık’tan bu yana geçen yedi hafta içinde 1.000 veya daha fazla BTC sahibi “mega” balina adreslerinin toplam 220.000 Bitcoin, yani BTC’nin toplam arzının %1’inden fazlasını eklediğini tespit etti.

Analitik firması, bunun Eylül 2019’dan bu yana en büyük mega Bitcoin balina birikimi olduğunu da belirtti.

Bitcoin (BTC), yazı yazılırken 43,753 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlık, yedi gün önceki değerinden %18,5’ten fazla arttı.

Santiment, Covid-19 korku dalgalarının son iki yılda Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz etkileri olduğuna inanıyor. Ancak analitik firması, bu korkuların düşüş belirtileri gösterdiğini de savunuyor.

Santiment ayrıca, stabilcoin Tether’in (USDT) son zamanlarda daha az ağ etkinliğine sahip olduğunu ve Bitcoin için bir başka potansiyel yükseliş göstergesi olduğunu söylüyor.

“Tether’in ağındaki günlük aktif adres miktarı sessizce iki yılın en düşük seviyelerine geriledi ve Kasım ayının ortasındaki Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra hızla düştü. Tarihsel olarak, BTC artışlarının ardından stabilcoin işlemlerinin daha az çakıştığını gördük.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.